Ferrari potvrzuje změny ve vedení. Arrivabene ven, novým šéfem Binotto

Ferrari potvrzuje změny ve vedení. Arrivabene ven, novým šéfem Binotto

Další nepovedené tažení za mistrovskými tituly vyústilo v zemětřesení ve vedení Scuderie, o místo přijde současný šéf. Nahrazen bude technickým ředitelem, což má dopady také na další pozice ve struktuře Ferrari.

Ferrari oficiálně potvrdilo odchod Maurizia Arrivabeneho z pozice šéfa týmu, jeho nástupcem bude současný technický ředitel Mattia Binotto.

Zatímco dosud tým popíral, že by další nepovedená bitva o mistrovské tituly měla vyústit v personální změny, nyní je jasné, že po čtyřech letech s okamžitou platností vymění svého šéfa.

„Po čtyřech letech neutuchajícího odhodlání a oddanosti Maurizio Arrivabene opouští tým,“ uvádí se v prohlášení Ferrari. „Rozhodnutí bylo učiněno spolu s vrcholným managementem společnosti po dlouhých diskuzích spojených s Maurizovými dlouhodobými osobními zájmy, jakož i zájmy týmu samotného.

Ferrari by chtělo Mauriziovi poděkovat za jeho cenný přínos rostoucí konkurenceschopnosti týmu v posledních několika letech a přeje mu jen to nejlepší do budoucna.

S okamžitou platností jej v roli šéfa Scuderie Ferrari nahradí Mattia Binotto. Všechny technické oblasti se budou nadále přímo zodpovídat Mattiovi.“

Binotto je technickým ředitelem Ferrari od roku 2016, kdy nahradil odcházejícího Jamese Allisona. K Ferrari jako takovému přišel už v roce 1995, nejprve jako inženýr testovacího motoru, později v letech 1997 až 2003 zastával stejnou funkci v závodním týmu.

Po působení v roli šéfinženýra se v roce 2009 stal vedoucím inženýrem přes systém KERS, než se v roce 2014 posunul na pozici provozního šéfinženýra divize pohonných jednotek, kde sehrál klíčovou roli v postupném výkonnostním vzestupu současného hybridního šestiválce Ferrari.

Později převzal vedení celého technického oddělení a pomohl stáji stát se v letech 2017 a 2018 skutečným rivalem do té doby dominantního Mercedesu.

Arrivabene tým opouští po čtyřech letech, během kterých Ferrari vyhrálo 14 z 81 závodů, získalo 71 umístění na stupních vítězů a 12 pole position.

Ital je spojen s přesunem do vedení domácího fotbalového týmu Juventus.

Sdílejte na:
Zavřít