Ferrari potvrdilo příchod Serry a d’Ambrosia

Ferrari potvrdilo příchod Serry a d’Ambrosia

Již pár měsíců se spekulovalo o tom, že Loic Serra a Jerome d’Ambrosio odejdou z Mercedesu a přidají se k italské stáji Ferrari. Ta dnes potvrdila přechod nových zaměstnanců, kteří se k týmu připojí ještě letos.

Loic Serra působil v Mercedesu jako výkonnostní ředitel. Ve Ferrari na něj čeká funkce šéfkonstruktéra šasi. Kromě této funkce bude zodpovědný za dohled nad traťovou technikou, vývojem aerodynamiky, aerodynamickými operacemi a výkonem vozidel. Francouz bude podřízen italskému inženýrovi Enrico Cardilemu, který povede technické oddělení Ferrari.

Jerome d’Ambrosio bude nově zástupcem šéfa týmu Fréderica Vasseura. Bývalý závodník formule 1 byl u Stříbrných šípů ředitelem vývoje pilotů. V tomto úkolu bude pokračovat i v Maranellu, protože povede program akademie Ferrari.

Obě nové posily začnou pro italskou stáj pracovat od 1. října. Frédéric Vasseur od doby, co nastoupil do Ferrari jako šéf týmu, dokázal do Maranella dostat posily z konkurenčních týmů. Od příštího roku ve Ferrari uvidíme také Lewise Hamiltona, se kterým byl spojován právě přestup Loica Serry.

 

Sdílejte na:
Zavřít