Ferrari po vítězství: Stojíme na zemi

Ferrari po vítězství: Stojíme na zemi

Italský tým po vítězství ve Velké ceně Velké Británie tvrdí, že i nadále zůstává nohama na zemi. Na boje o tituly prý stáj nemyslí, sezónu ale odepsat nechce a bude dále bojovat.

Ve smíšených podmínkách na okruhu Silverstone vybojoval Fernando Alonso nejen první vítězství v letošní sezóně pro sebe, ale také pro jeho tým Ferrari. Do vedení se Španěl dostal především kvůli chybě mechaniků při zastávce Sebastiana Vettela, ovšem poté si skvělým výkonem vyjel dostatečný náskok, který udržel až do konce závodu. Výkon týmu ocenil i šéf Stefano Domenicali, jež upozornil především na rozšířené upgrady vozu pro závod právě v Anglii.

S povídáním o boji o titul chce ale počkat do dalších závodů, až ty totiž ukážou, jestli má italský tým opravdu dostatečnou formu na to, aby mohl Red Bull porážet pravidelně. „Byl to skvělý výkon, samozřejmě nejlepší v sezóně,“ řekl nadšený Domenicali. „Musíme ale i nadále zůstat na zemi, pochopit data a stejně tak bojovat i v dalších závodech.“

„Těší nás především výkonnost vozu v nejrůznějších podmínkách, dařilo se nám na suché vozovce, mokré trati, s oběma druhy pneumatik, byl to opravdu vydařený výkon a my doufáme, že si tuto formu přivezeme i do Německa. V současné době není příliš vhodné hovořit o mistrovských titulech, protože ty jsou stále daleko. Sezóna je ale ještě velmi dlouhá a především závod na Silverstone nám ukázal, že stát se může opravdu cokoliv, tento víkend pro nás byl rozhodně motivací,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít