Ferrari opět v akci, v úterý testovalo na Mugellu

Ferrari opět v akci, v úterý testovalo na Mugellu

Ferrari na poslední chvíli změnilo plány – místo testu ve Fioranu se tým přesunul na Mugello, kde absolvoval jeden den soukromých testů s vozem z roku 2018. Tým testoval nový závodní protokol.

Ferrari v úterý vyjelo na trať v Mugellu s monopostem SF71H, s kterým získalo v roce 2018 šest vítězství. Za volantem se vystřídali oba piloti, Sebastian Vettel jezdil dopoledne, Charles Leclerc po něm vůz převzal v odpoledních hodinách.

Účelem testu byla adaptace jezdců na jízdu s monopostem formule 1 a zároveň tým otestoval nové závodní protokoly, které byly pro letošní rok zavedeny v rámci ochrany proti nemoci covid-19.

Oba jezdci měli s tratí určitou zkušenost, Sebastian Vettel se zde svezl s Red Bullem v roce 2012 během sezónních testů. Charles Leclerc na Mugellu závodil v roce 2014 v rámci šampionátu alpské formule Renault 2.0.

„Jsem rád, že jsem zpět ve voze po tak dlouhé přestávce, která přesáhla i délku běžné zimní přestávky,“ radoval se z návratu na trať Vettel. „Bylo úžasné opět pocítit, jaké to je řídit monopost F1, obzvlášť na tak skvělé trati.“

„Myslím si, že by si Mugello zasloužilo hostit Grand Prix. Naposledy jsem tu byl před osmi lety, takže mi chvíli trvalo, než jsem si na trať zvykl, ale náramně jsem si to užil.“

Charles Leclerc se před pár dny svezl s letošním monopostem v ulicích Maranella. Na svezení po okruhu si ale musel počkat do odpoledních hodin.

„Bylo to úchvatné, vrátit se na závodní trať. Chybělo mi to! I když jsem byl během pandemie zaměstnaný virtuálním závoděním, cítil jsem potřebu opět okusit tu rychlost ve skutečnosti,“ prozradil po testu Leclerc.

„Na Mugellu jsem se svezl s monopostem formule 1 poprvé, takže byl tento den rozhodně památný. Nyní se už těším na novou sezónu, příští týden půjde do tuhého!“

Sezóna startuje už příští neděli prvním závodem na Red Bull Ringu. Mugello by letos mohlo hostit jeden ze závodů v druhé polovině sezóny. Na kandidátce náhradních okruhů je také italská Imola, která si nechala prodloužit licenci FIA Grade 1 pro pořádání závodů F1.

Sdílejte na:
Zavřít