Ferrari opět přejmenovalo svůj vůz

Ferrari opět přejmenovalo svůj vůz

Italský tým Ferrari již potřetí přejmenoval vůz pro letošní sezónu vozů Formule 1. Nejnovější (s největší pravděpodobností konečné) označení je Ferrari 150° Italia.

Nový monopost stáje Ferrari byl původně představen s označením F150, číslo za písmenem letos výjimečně nepředstavovalo rok, ve kterém tento vůz závodil, ale symbolizovalo 150. výročí od sjednocení Itálie, které bylo na novém monopost navíc doprovozeno o vlajku italského státu na zadním přítlačném křídle.

Toto označení se ale nelíbilo americké automobilce Ford, která již několik let vyrábí pickupy, jež nesou označení F-150. Celý spor měl vyřešit až soudní proces, ale Ferrari nakonec ustoupilo a přejmenovalo monopost na F150th Italia.

Ani tohoto označení si ale vůz neužil dlouho, dnes totiž bylo oficiálně oznámeno, že monopost, se kterým bude v letošním ročníku Felipe Massa a Fernando Alonso závodit, ponese označení 150° Italia. „Chceme předejít problémům, proto jsme se rozhodli pro toto řešení. V současné době se soustředíme pouze na přípravy pro nadcházející sezónu a nechceme to ničím narušit,“ uvedl tým na oficiálních stránkách.

Sdílejte na:
Zavřít