Ferrari odhalilo příčinu Vettelovy havárie

Ferrari odhalilo příčinu Vettelovy havárie

Čtyřnásobný šampion během dopolední části šestého dne testů v Barceloně kvůli mechanické závadě vylétl z trati a narazil do bariéry.

Ferrari prozradilo, že za havárií Sebastiana Vettela během druhého dne druhé série předsezónních testů v Barceloně stálo selhání ráfku kola.

Dostupné záběry naznačovaly, že v nájezdu do třetí zatáčky Katalánského okruhu došlo na Němcově SF90 k mechanické závadě, po které čtyřnásobný šampion pokračoval rovně skrz kačírek, než se zabořil do bariéry.

V oficiálním prohlášení tým z Maranella prozradil: „Po důkladné prohlídce jsme zjistili, že Sebův včerejší výlet mimo trať byl způsobem problémem s ráfkem. Ráfek se poškodil o pár chvil dříve kvůli nárazu cizího předmětu.“

Vettel musel po své havárii navštívit lékařské středisko na okruhu a podstoupit vyšetření. To potvrdilo, že Němec z nehody vyvázl v pořádku.

Pilot Ferrari se však obával, že velké poškození, které bylo způsobeno nárazem do zdi, znemožní týmu příčinu nehody odhalit.

„Z toho, co jsem cítil, došlo k problému v levém předním rohu,“ popsal svůj incident. „Pak už jsem nemohl nic dělat, abych tomu nárazu zabránil. Už jsem to neměl pod kontrolou a letěl jsem víceméně rovně do bariéry.

Bylo by mnohem snazší (příčinu odhalit), kdyby tam byla větší úniková zóna a auto do ničeho nenarazilo, protože, jak je vám nyní jasné, je auto kvůli té ráně dost poškozené.“

Sdílejte na:
Zavřít