Ferrari nepřišlo na příčinu Leclercových problémů

Ferrari nepřišlo na příčinu Leclercových problémů

Charles Leclerc přiznává znepokojující situaci, neboť Ferrari stále nepřišlo na příčinu problémů, kvůli kterým měl problémy během kvalifikace na Velkou cenu Španělska.

Charles Leclerc skončil hned v první části kvalifikace na Vekou cenu Španělska a poté, co mu tým vyměnil na autě pohonnou jednotku, musel startovat z boxové uličky. Pilot Ferrari ihned po kvalifikaci prohlásil, že by nebyl překvapený, pokud by tým na autě objevil hlubší problém. Problém měl hlavně s levotočivými zatáčkami. Ferrari údajně stále nepřišlo na to, proč.

„Ne, nenašli jsme příčinu. Upřímně, je to poprvé za moji kariéru, co se něco takového stalo. Problém jsem měl ve všech levotočivých zatáčkách. Hned po kvalifikaci jsem to řekl a z dat jasně vidíme, že v nich ztrácím tak šest a půl, sedm desetin. Ale stále pro to nemáme reálný důvod a upřímně k tomu nemůžu nic víc říct,“ prohlásil Charles Leclerc před Velkou cenou Kanady.

„Celkově si myslím, že tým není spokojen s výkonem, který momentálně předvádíme na trati. Je to velmi daleko od našich očekávání, které jsme měli na začátku sezóny. To je nám naprosto jasné. Do budoucna na to prostě potřebujeme tlačit, zkoušet přinášet novinky co nejrychleji a nejpravidelněji to jde. To je nyní naším cílem, a také zmenšit mezeru mezi námi a těma vepředu, co se týče závodního tempa. Protože v sobotu jsem měl problémy a v neděli to nebylo o nic lepší. A když si vezmete Carlose (Sainze – pozn. red.), měl skvělý víkend, měl skvělou sobotu a pak měl v neděli také problémy se závodním tempem. Takže to je to, co se teď snažíme zlepšit. Co mi dává ale dává sebevědomí je to, že máme jasný cíl, na čem chceme pracovat a co zlepšovat. A díky tomu věřím v tento projekt,“ zakončil monacký pilot.

Sdílejte na:
Zavřít