Ferrari nechce opakovat loňské chyby

Ferrari nechce opakovat loňské chyby

Italská stáj v letošním ročníku získala double v úvodní Velké ceně Bahrajnu, rudým monopostům se to ovšem povedlo zopakovat až při závodě v Německu, což je propast devíti závodů.

Prezident týmu Luca di Montezemolo a šéf stáje Stefano Domenicali se shodují na tom, že italská stáj musí v příštím ročníku začít pracovat od začátku sezóny naplno tak, aby si na jejím konci mohla zaslouženě připsat mistrovský titul. Letošní sezóna může být jasným příkladem. Stáj získala první double hned v prvním závodě v Bahrajnu, nicméně ten další si připsala za velmi kontroverzních podmínek až v Německu, což je propast neuvěřitelných devíti závodů. Vedení stáje přiznává, že právě toto je ta část ročníku, která rozhodla o neúspěchu v letošní sezóně.

Fernando Alonso měl neuvěřitelně skvělý závěr sezóny, z posledních šesti Velkých cen vyhrál tři a do Abú Dhabi přijížděl jako lídr šampionátu. Špatný výsledek v závěrečné Grand Prix jej ale o mistrovský titul připravil. Hned po dojetí byla frustrace španělského závodníka obrovská, nicméně jak sám přiznal, vše je již minulostí a on se chce plně soustředit na novou sezónu.

„Náš tým si je vědom, ve kterých fázích je třeba se zlepšit,“ prozradil na tradiční vánoční akci Ferrari Luca di Montezemolo. „Hned od prvního závodu příštího ročníku musíme začít tvrdě pracovat, vytvořit vůz, který bude schopen vyhrávat závody a samozřejmě bojovat o mistrovský titul. To je náš cíl do nadcházejícího ročníku. Náš tým je plný profesionálů, kteří touží po úspěchu. Frustrace po Velké ceně Abú Dhabi byla neuvěřitelně veliká, bylo opravdu těžké se z toho otřepat, ale teď jsme opět připraveni bojovat od prvního kola prvního závodu příští sezóny až do úplného konce.“

„Příští sezóna bude velmi dlouhá a my v ní musíme stoprocentně využít náš potenciál. Nemůžeme si dovolit opakovat chyby, kterých jsme se dopustili v úvodu právě uplynulé sezóny,“ prozradil Stefano Domenicali. „Promrhali jsme hned několik příležitostí získat slušný bodový zisk a na konci sezóny to bylo znát. Lidé si myslí, že druhá příčka v Poháru jezdců pro nás není dostačující a že tímto výsledkem pohrdáme, nicméně je to opravdu báječný výsledek, jen zklamání bylo velmi vysoké, protože stupeň nejvyšší byl neuvěřitelně blízko,“ dodal šéf týmu.

Sdílejte na:
Zavřít