Ferrari: Boj o titul je stále otevřený

Ferrari: Boj o titul je stále otevřený

Vedení italského týmu se domnívá, že i přes zvyšující se formu Ferrari a Red Bullu je boj o letošní mistrovský titul nadále otevřený a může jej získat takřka kdokoliv.

Fernando Alonso mohl být po závodě na britském Silverstonu prvním pilotem, kterému se podaří v letošní sezóně obhájit vítězství ve Velké ceně. O tento primát ho ale v samotném závěru závodu připravil australský pilot Mark Webber, který se před Španěla dokázal probojovat a získal tak své druhé vítězství v letošním ročníku.

Pro Red Bull i Ferrari to byl co do počtu získaných bodů v jednom závodě ten nejpovedenější víkend z celé letošní sezóny, italský tým to ze čtvrtého místa v Poháru konstruktérů vyšvihlo až na druhou příčku. I tak se ale vedení stáje domnívá, že šampionát bude i nadále velmi vyrovnaný.

„Je skvělé vidět, že Fernando i nadále vede šampionát,“ říká Stefano Domenicali, šéf italské stáje. „Také je pro nás velmi dobré, že Lewis i Sebastian body ztrácejí, v konečném zúčtování nám to může neuvěřitelně pomoci.“

„Podíváme-li se na výsledek závodu v Británii, máme oba své vozy v nelepší čtyřce, kdo by si to na začátku sezóny pomyslel? Neznamená to ale, že jsme na konci své cesty, že už budeme jen jezdit na závody a doufat v podobné výsledky. Čeká nás ještě velké množství práce, šampionát navíc bude i nadále neuvěřitelně vyrovnaný,“ tvrdí Domenicali.

„Celý tým se snaží zůstat koncentrovaný na svou práci, samozřejmě jsem s pokrokem našeho týmu velmi spokojen, ale nebudu úplně šťastný až do chvíle, kdy bude Ferrari opět sbírat jedno vítězství za druhým a v každém závodě bude považováno za největšího konkurenta v boji o vítězství,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít