Fernando Alonso: Formule 1 je falešná a sobecká

Fernando Alonso: Formule 1 je falešná a sobecká

Dvojnásobný šampion Fernando Alonso se pustil do formule 1. Podle něho je královna motorsportu sobecká a falešná, ale naučil se ocenit všechny maličkosti, které jsou s ní spojené a které dříve neměl rád.

Fernando Alonso se nedávno v High Performance podcastu ohlédnul za svou hvězdnou kariérou ve formuli 1. Přestože poté, co si po sezóně 2018 udělal dvouletou přestávku a vyzkoušel jiné motoristické disciplíny, chyběl mu ruch kolem formule 1. Během jeho volna mu nejvíce chyběly maličkosti.

„Formule 1 je v motorsportu velmi odlišná od jakékoliv jiné kategorie, je více sobecká, svým způsobem mnohem okouzlující, ale jiným způsobem zase falešnější. Myslím, že Le Mans, Indy nebo Dakar je čistější motorsport, ale ano, formule 1 má určitě tu přitažlivost, víte, lidé chtějí na závody chodit, chtějí se na to dívat v televizi,“ myslí si Fernando Alonso. „Sledoval jsem v televizi závody formule 1 a trochu víc jsem si u toho vážil všech těch věcí, které jsem předtím jako pilot neměl rád, takže národní hymnu, přehlídkové kolo, větší přístup k médiím a kamerám, což, když jste pilot, tak tyhle momenty nenávidíte, ale když jsem byl jen ve svém obýváku, tak mi tyhle chvilky chyběly,“ vzpomínal na své dva roky prázdnin.

Španělský pilot letos prožívá svou nejlepší sezónu od roku 2013. Tehdy získal dvě vítězství a v šampionátu skončil druhý. Letos to vypadá, že je jako jeden z mála schopen ohrozit dominantní Red Bull a šestkrát dosáhl na pódium.

Sdílejte na:
Zavřít