Fernandes rozproudil spekulace o prodeji Caterhamu

Fernandes rozproudil spekulace o prodeji Caterhamu

Vlastník týmu Caterham Tony Fernandes opět založil vlnu spekulací o možném prodeji svého týmu ve Formuli 1.

Malajský podnikatel ve čtvrtek zrušil svůj účet na Twitteru, ale krátce předtím zveřejnil tweet, který pravděpodobně naznačuje, že se chystá prodat svůj tým ve Formuli 1, ale ponechá si zbytek automobilky Caterham.

„F1 hasn’t worked but love Caterham cars,“ stálo v tweetu, který padesátiletý Fernandes odeslal. Tweet se dá přeložit jako „F1 nefungovala, ale miluji vozy Caterham“.

Již dříve tento rok se spekulovalo o tom, že tým je na prodej, ale tým včetně Fernandese tuto zprávu popřeli s tím, že pouze aktivně hledají další investory.

Fernandesovy tweety nicméně tomuto scénáři moc nenahrávají a několik zdrojů blízkých týmu tvrdí, že nemají pochyby o tom, že pokud někdo nabídne správnou cenu, tak by tým byl určitě prodán.

Zatím se neví o nikom, kdo by mohl o nákup týmu stát, ale spekuluje se o Colinu Kollesovi, bývalém šéfovi HRT, který se snaží do F1 dostat s týmem Forza Rossa.

Fernandes s Caterhamem do Formule 1 vstoupil v roce 2010, tehdy pod jménem Lotus Racing, společně s týmy Virgin Racing (dnes Marussia) a HRT (zkrachovalo v předminulé sezoně). Během čtyř let se však týmu stále nepodařilo získat ani jeden bod, na rozdíl od Marussie, která letos v Monaku získala dva body za deváté místo Julese Bianchiho.

Sdílejte na:
Zavřít