Fernandes chce během tří let vytáhnout Lotus do TOP 5

Fernandes chce během tří let vytáhnout Lotus do TOP 5

Malajský podnikatel a šéf týmu Lotus Racing by v nadcházejících třech letech chtěl jeho stáj vytáhnout mezi pět nejlepších týmů Formule 1.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Cíle nově vzniklé stáje nejsou rozhodně nereálné, oproti ostatním novým stájím je na tom Lotus pravděpodobně nejlépe, finský závodník Heikki Kovalainen dokázal v obou úvodních závodech letošní sezóny dojet do cíle Velké ceny, v posledním závodě se mu to podařilo jen tři příčky od prvních mistrovských bodů.
 

Tony Fernandes věří, že již v nadcházejícím roce by mohl Lotus bojovat o postavení v nejlepší desítce týmů Formule 1. Po závodech v Bahrajnu a Austrálii máme jasnou představu o tom, že během nadcházejících tří let bychom mohli útočit na pozici páté nejlepší stáje ve startovním poli,“ řekl médiím Fernandes. V nadcházejícím roce bychom velmi rádi bojovali o postavení mezi nejlepšími deseti stájemi. Věříme, že již letos budeme schopni se odpoutat od samotného chvostu startovního pole,“ řekl dále majitel Lotusu.

Během závodu v Austrálii držel Heikki Kovalainen tempo poměrně dlouho s Nicem Hülkenbergem, což znamená, že stáje jako Williams, Sauber, Toro Rosso nebo Renault nebudou v nejbližších obdobích nereálným cílem pro zlepšení naší pozice,“ prozradil dále malajský podnikatel.

Sdílejte na:
Zavřít