Fanoušci připravují žalobu na organizátory VC Las Vegas

Fanoušci připravují žalobu na organizátory VC Las Vegas

Fanoušci formule 1 udělali díry do kontroverzních zástěn, které bránily výhledu na okruh pro Velkou cenu Las Vegas a které byly rozmístěny podél bulváru Strip. Fanoušci, kteří byli ve čtvrtek ochuzeni o druhý trénink, chystají žalobu na organizátory, což je Liberty Media a samotná formule 1.

Návrat královny motorsportu do Las Vegas byl od začátku až do konce provázen kontroverzí, protože místní obyvatelé a návštěvníci města hříchu se bouřili proti opatřením formule 1, která brání výhledu na trať. Lidé proto v době příprav na závod strhávali ochranné zástěny z chodníků pro pěší a donutili organizátory Velké ceny, aby je opravili a přidali konstrukce podobné klecím.

Fanoušci roztrhali zástěny, které bránily výhledu na trať

To však netrvalo dlouho, protože server Motorsport.com má k dispozici fotografie fanoušků sledujících dění podél Stripu, kteří vytrhali díry v zástěně. Podle zpráv se pracovníci závodu pokusili poškozené zástěny během závodu vyměnit, ale neúspěšně.

Na závodě, který přilákal 315 000 fanoušků, tak někteří sledovali alespoň kousek akce zdarma.  Jednalo se o poslední incident týkající se fanoušků Velké ceny Las Vegas, kteří podali hromadnou žalobu na organizátory závodu kvůli čtvrtečnímu tréninkovému debaklu.

První trénink v Las Vegas po více než 40 letech byl přerušen po pouhých devíti minutách, když se uvolnil beton kolem krytu vodního potrubí a Ferrari Carlose Sainze při nárazu do krytu bylo poškozeno. To vedlo k velkému zpoždění druhého tréninku, který začal až dvě a půl hodiny po plánovaném čase ve 2:30 ráno. Proběhl však bez přítomnosti fanoušků.

Bezpečnostní služba vyvedla fanoušky z tribun, což vedení formule 1 zdůvodnilo obavami o „bezpečnost naší veřejnosti a bezpečnostních pracovníků“. Držitelům jednodenních vstupenek byla jako kompenzace nabídnuta poukázka v hodnotě 200 dolarů na nákup závodního oblečení.

Advokátní kancelář Dimopoulos spolupracující s JK Legal & Consulting však následně podala hromadnou žalobu jménem 35 000 diváků, kteří podle ní byli ve čtvrtek na trati. Vedoucí právník Steve Dimopoulos uvedl: „Budeme se domáhat práv fanoušků, kteří cestovali z velké dálky a zaplatili nemalé částky, aby se mohli zúčastnit, ale byli o tento zážitek ochuzeni.“

Žaloba požaduje peněžní odškodnění ve výši, která jim spravedlivě a přiměřeně uhradí škodu způsobenou žalovanými.

„Kromě toho žalobci požadují odškodnění za duševní útrapy ve výši, kterou stanoví soud a která bude spravedlivá a přiměřená s ohledem na záměrné, bezohledné a úmyslné jednání žalovaného.“

Sdílejte na:
Zavřít