Fámy o Vettelovi a Astonu časem zmizí, myslí si Pérez

Fámy o Vettelovi a Astonu časem zmizí, myslí si Pérez

Podle navrátilce Sergia Péreze nejsou spekulace o Vettelově přechodu k Astonu Martinu ničím jiným než jen spekulacemi. Časem dle Mexičana pominou. Sám Pérez věří, že má budoucnost ve formuli 1 pojištěnou.

Čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel je dlouhodobě spojován s Racing Pointem, kde by mohl nahradit pro příští rok Sergia Péreze.

V současnosti má smlouvu s budoucím Aston Martinem podepsanou jen Sergio Pérez. Lance Stroll má ale místo v týmu i beze smlouvy jistější, je totiž synem majitele stáje Lawrence Strolla, který odkoupil značnou část akcií v automobilce Aston Martin, jejíž název tým od příštího roku ponese.

I Sergio Pérez dříve oznámil, že by byl jezdcem, který by s nejvyšší pravděpodobností tým opustil. Na základě konspirací o Vettelově příchodu k týmu jej dokonce kontaktoval další tým.

Ve čtvrtek před GP Španělska ale Sergio Pérez potvrdil, že má budoucnost ve formuli 1 jistou, a že fámy o Sebastianu Vettelovi časem pominou.

„Se spekulacemi o Sebastianovi nic neudělám,“ prozradil Pérez. „Od týmu jsem slyšel, že chceme všichni pokračovat v současném složení. Podle mě je jen otázkou času, než to všechno pomine.“

Pérez byl dotázán, zda je v kontaktu i s jiným týmem, u kterého by případně našel volnou sedačku pro příští rok.

„Ne, ani ne, současnou sedačku mám docela jistou. Tak se teď cítím, chceme spolu i dál pokračovat.“

Spekulace o Vettelově příchodu k Astonu Martinu ale i nadále postupně zesilují. Po GP Velké Británie si fotografové všimli, jak Sebastian Vettel nastupuje do ferrari šéfa Racing Pointu Otmara Szafnauera. Kromě toho byl několikrát Němec zpozorován s Lawrencem Strollem.

Pérez si z toho ale nic nedělá, podle něj je to absolutně irelevantní. „Otmar je hrdý majitel ferrari,“ pousmál se Pérez. „Myslím na to nějak? Ne. Každý si může dělat co chce, hlavně když se nezávodí.“

„Pozdrav s Lawrencem, to také nemá žádný hlubší význam. Nic si z toho nedělám.“

Sdílejte na:
Zavřít