F2 v Barceloně: V zajetí dominace scuderie Prema

F2 v Barceloně: V zajetí dominace scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džiddě, Monte Carlu a včerejší španělský sprint. Na podobné výsledky Roman Staněk a tým PHM by Charouz ve Španělsku neměli a zůstali bez bodů.

FIA formule 2 dorazila Barcelonou k poločasu sezóny. Jezdci, kteří chtějí jet o titul mistra, si tedy již nesmějí dovolit zaváhání. Frederik Vesti s Théem Pourchairem byli před nedělním závodem bodově v jasné výhodě – Ayumu Iwasa, Dennis Hauger a Oliver Bearman museli využít každé přílěžitosti a svůj odstup zkrátit.

Mladý Angličan Oliver Bearman k tomu měl z pole position nejlepší možnost a využil ji dobře, přičemž udržel první místo vůči bojovnému Enzovi Fittipaldimu jen těsně. Z prvního ze 37 kol se za nimi vrátili Pourchaire, Doohan, Iwasa, Hauger a Martins.  Roman Staněk držel 14. místo, Charouzův Nissany byl 19., Benavides 20.

Pole se poté relativně jasně roztáhlo a o zpestření se postaraly od 10. kola jen zastávky v boxech. Iwasa se po nich posunul před Doohana, Bearman ale zůstal ve vedení před Fittipaldim.

10 kol před cílem vedl Bearman o 3,6 sekundy před Fittipaldim, Iwasou a Doohanem.  Nejrychlejšími vozy na trati ovšem byli Martins s Vestim, kteří měnili pneumatiky mnohem později. Martins držel 4. místo a lídr celkové tabulky se rychle dostal před pátého Doohana.

Závěr závodu se tak postaral o skutečné napětí. 3 kola před cílem se Iwasa na starším obutí nedokázal ubránit Martinsovi a jen s krajním vynaložením talentu za sebou udržel Vestiho. Okamžiky, které mohou na konec roku hrát rozhodující roli…

Z prvního místa se ale mohl radovat Bearman a z druhého Fittipaldi, kterému již na záda dýchal Martins.

Roman Staněk tentokrát nemohl profitovat ze zaváhání jiných a byl klasifikován jako 12. Roy Nissani dojel na 18. místě a svého druhého jezdce Brada Benavidese vzal PHM Racing by Charouz po druhé penalizaci z hodnocení.

F2 nyní čeká téměř měsíční přestávka před podnikem v Rakousku. Přestávka, za které se Vesti může radovat z 11 bodového náskoku na Pourchaireho.

Výsledek závodu F2 v Barceloně:

  1. Oliver Bearman, Prema
  2. Enzo Fittipaldi, Carlin
  3. Victor Martins, ART
  4. Ayumu Iwasa, DAMS
  5. Frederik Vesti, Prema
  6. Jack Doohan, Virtuosi
  7. Theo Pourchaire, ART
  8. Dennis Hauger, MP
  9. Arthur Leclerc, DAMS
  10. Richard Verschoor, Van Amersfoort

12. Roman Staněk, Trident
18.
Roy Nissany, PHM Racing by Charouz
neklasifikován: Brad Benavides, PHM Racing by Charouz     

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít