F1 potvrdila po noční schůzce jezdců, že se bude závodit

F1 potvrdila po noční schůzce jezdců, že se bude závodit

Piloti královny motorsportu po čtyřapůlhodinovém diskuzi potvrdili, že se Velká cena Saúdské Arábie pojede podle plánu. Celý paddock F1 byl v pátek otřesen potom, co teroristé zaútočili na zařízení společnosti Aramco – pouhých 11 kilometrů od okruhu Džidda.

V reakci na události F1 a FIA uspořádaly několik schůzek s týmy a jezdci a výsledek je, že se program královny motorsportu nemění a bude se pokračovat podle plánu.

Ačkoli šéfové týmů jednomyslně podpořili pokračování závodu, jezdci byli rozděleni, což podtrhla dlouhá schůzka dvaceti pilotů, která se protáhla až do ranních hodin – potvrzení o pokračování jsme se dozvěděli až v jednu hodinu ráno našeho času.

Generální ředitel F1 Stefano Domenicali a výkonný ředitel Ross Brawn krátce navštívili schůzku, ke které se po třech hodinách jednání připojilo 10 šéfů týmů.

Na poslední půlhodinu jednání byli jezdci opět ponecháni o samotě, než se k šéfům týmů na samostatném jednání připojil ředitel Asociace jezdců Grand Prix (GPDA) George Russell.

Následně šéf Red Bullu Christian Horner potvrdil GPFans: „Budeme závodit.“ 

Vzápětí použil stejná slova i šéf McLarenu Zak Brown. Šéf Mercedesu Toto WOlff na otázku, proč rozhodnutí trvalo tak dlouho, odpověděl: „Nakonec to byla řádná diskuze. Mnoho názorů.“

Sdílejte na:
Zavřít