F1 Academy: Soupiska závodnic pro sezónu 2023

F1 Academy: Soupiska závodnic pro sezónu 2023

První sezóna F1 Academy zanedlouho odstartuje a soupiska závodnic je konečně kompletní. Pět týmů, patnáct závodnic, sedm podniků. Kdo patří mezi patnáct vybraných?

Nová série pořádaná formulí 1, F1 Academy, se blíží ke svému startu. Jména týmů už nějaký čas známe, ale složení startovního roštu se postupně odhalovalo. Pojďme si tedy představit všech 15 závodnic, které letos na trati uvidíme.

ART Grand Prix

Léna Bühler
Carrie Schreiner
Chloe Grant

Za barvy francouzského týmu bude závodit Švýcarka Léna Bühler, která se k motokárám dostala až v sedmnácti letech a závodila ve španělské F4 či Formula Regional European Championship by Alpine. Po jejím boku uvidíme Carrie Schreiner z Německa – účastnici ADAC F4, Lamborghini Super Trofeo nebo Nürburgring Endurance Series. Poslední závodnice pro ART Grand Prix je teprve šestnáctiletá Chloe Grant z Velké Británie.

Prema Racing

Bianca Bustamante
Chloe Chong
Marta García

Za italský tým budou závodit dvě bývalé závodnice W Series, Bianca Bustamante z Filipín a Španělka Marta García. Třetí sedačku obsadí patnáctiletá Chloe Chong, která poprvé přesedne z motokár do monopostu formule.

Rodin Carlin

Jessica Edgar
Abbi Pulling
Megan Gilkes

Ke Carlinu se připojí členka Alpine Academy, Abbi Pulling, která získala několik pódií v britské F4 a v loňské sezóně se zúčastnila W Series. Po boku Abbi Pulling se představí Jessica Edgar, také účastnice britské F4, a Kanaďanka Megan Gilkes.

Campos Racing

Nerea Martí
Lola Lovinfosse
Maite Cáceres

Za Campos Racing bude závodit Nerea Martí, kterou jsme mohli sledovat dvě sezóny sledovat v W Series. Ke španělskému týmu se také připojí Francouzska Lola Lovinfosse a Maite Cáceres z Uruguaye.

MP Motorsport

Amna Al Qubaisi
Hamda Al Qubaisi
Emely de Heus

Tuto stáj budou po boku Emely de Heus, závodnice W Series a F4, také reprezentovat sestry Amna a Hamda Al Qubaisi. Amna, starší ze sester, se účastnila italské formule 4, Formula Regional a měla možnost v roce 2018 testovat monopost formule E. Hamda se podobně jako její sestra zúčastnila italské F4, ale také Formula 4 UAE Championship, Formula Regional Asian Championship, Formula Regional European Championship.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Anna Gregarová)
Sdílejte na:
Zavřít