F-Regional by Alpine: Hezký závod v sobotu, fraška v neděli

Nejúspěšnější jezdci předposledního podniku Formule Regional by Alpine v Barceloně byli Paul Aron a Gabriel Bortoleto. Estonec s Brazilcem vyhráli po závodě, o titul mistra ale pojedou za týden v Mugellu Beganovic a Mini.

Sobota: Paul Aron má správné nasměrování

Estonec Paul Aron teprve nedávno oznámil, že s týmem Prema postoupí roku 2023 do formule 3. Že je pro takový krok zralý, potvrdil nejrychlejším časem kvalifikace před Dilanem van T´hoffem (MP), Eduardem Barrichellem (Arden) a Leonardem Fornarolim (Trident). Kvůli mlze musela být tato session zkrácena na pouhých 15 minut a všech 35 účastníků jelo najednou, místo – jak je zvykem – ve dvou skupinách. Lídr šampionátu, Švéd Dino Beganovic (Prema) se musel spokojit s 10. místem na startu, jediné děvče pole, debutující Arabka Amna Al Qubaisi byla s velkým odstupem nejpomalejší.

V poledne ovšem svítilo slunce – a svítilo především na Arona, který se po prvním kole vrátil s náskokem 1,4 sekundy na T´hoffa, Barrichella a Davida. Beganovic byl za Montoyou jen 14.

Na pořadí špičky se v první polovině závodu nic nezměnilo. Dál vzadu dokázal Beganovic postopupit jen o jediné místo, zatímco jeho velký soupeř v celkovém hodnocení Gabriel Mini (ART) držel 7. pozici.

8 kol před cílem se na 3. místo posunul vítěz ze Spielbergu, Hadrien David (R-Ace) a jen o dvě kola později se výborný junior Renaultu probojoval na 2. pozici. Francouz poté rychle dotáhl i  Arona, Estonec ale zachránil své vítězství mimo jiné kličkováním na rovince. Mini získal po předjetí Barrichella důležité body za 5., místo, Beganovic vyšel naprázdno.

Neděle: Fraška za Safety Carem

Svou první pole position v této třídě si dopoledne vybojoval Brazilec Gabriel Bortoleto z francouzské stáje R-Ace – včera slavil 18. narozeniny. Za ním se ke staru připravil hostující Pierre-Louis Chovet (RPM) před Hadrienem Davidem (R-Ace).

Polemanovi vyšel start výborně a rychle si dokázal vypracovat lehký náskok na Davida s Chovetem a Aronem v závětří. Oba favorité na titul se opět představili relativně zdrženlivě. Mini držel počátkem jen 7.místo, Beganovic byl o dvě pozice za ním.

Úvodní dvě třetiny závodu piloti spíše vyčkávali, závěrem ovšem David začal svého týmového kolegu Bortoleta atakovat a Aron zvýšil tlak na Choveta. Vše ale pokazila neutralizace po lehké nehodě Berniera s Beganovicem. Politika zase jednou zvítězila nad sportem, Safety Car projel pod šachovnicovým praporkem první, aniž by jezdci měli možnost závodit…

O šampionovi se rozhodne příští víkend v Mugellu mezi Beganovicem a Minim – snad ne podobnou fraškou.