Evropská část kalendáře odhalena, pojede se i v Británii

Evropská část kalendáře odhalena, pojede se i v Británii

Formule 1 představila evropskou část kalendáře letošní sezóny. V plánu je osm závodů, mělo by se jet i ve Velké Británii. Sezóna začne 5. července v Rakousku.

Součástí kalendáře jsou dva závody v Rakousku a Velké Británii. Dále by se mělo jet v Maďarsku, Španělsku, Belgii a Itálii.

Druhý závod v Rakousku se pojede pod označením GP Štýrska, ve Velké Británii se pojede o druhém víkendu GP na počest 70. výročí F1.

V plánu je uskutečnit sezónu o 15 až 18 závodech. Evropskou část sezóny by měla následovat štace v Asii a v Americe, poslední dva nebo tři závody se pojedou na Blízkém východě.

Po dvou úvodních závodech v Rakousku navštíví formule 1 Hungaroring. Dvojitá Grand Prix ve Velké Británii se pojede na přelomu července a srpna.

Nové místo v kalendáři dostala i GP Španělska. V Belgii a Itálii se pojede v původních termínech, tedy 30. srpna, respektive 6. září. V obou případech se pojede bez přítomnosti fanoušků.

„Jsme rádi, že můžeme představit kalendář úvodních osmi závodů sezóny,“ oznámil šéf F1 Chase Carey. „V následujících týdnech představíme zbytek letošního kalendáře. Chtěl bych poděkovat všem promotérům a partnerům za jejich podporu a neustávající oddanost formuli 1.“

Dvojité závody v Rakousku a Velké Británii navíc poskytnou příležitost pro experimentování s harmonogramem závodního víkendu. Vedení formule 1 se společně s FIA snaží prosadit návrh kvalifikačního závodu, jehož výsledky v opačném pořadí zformují startovní rošt nedělního závodu. Potřebují souhlas všech týmů, minimálně Mercedes se ale staví do opozice.

Závod Lokalita Datum
1 Red Bull Ring, Rakousko 5. července
2 Red Bull Ring, Rakousko 12. července
3 Hungaroring, Maďarsko 19. července
4 Silverstone, Velká Británie 2. srpna
5 Silverstone, Velká Británie 9. srpna
6 Barcelona, Španělsko 16. srpna
7 Spa-Francorchamps, Belgie 30. srpna
8 Monza, Itálie 6. září
Sdílejte na:
Zavřít