Epidemie koronaviru ovlivnila i Maranello

Epidemie koronaviru ovlivnila i Maranello

Kvůli rozšíření epidemie koronaviru v Itálii byla donucena automobilka Ferrari uzavřít muzea v Maranellu a v Modeně, v továrně pak platí přísná vstupní pravidla.

Továrna Ferrari se nachází v nejvíce postižené oblasti Itálie. Tým tak musel přistoupit k extrémním bezpečnostním opatřením.

Ferrari oznámilo, že opatření neohrozila předsezónní testy v Katalánsku a vydalo oficiální prohlášení ohledně protokolů v Maranellu.

„Společnost Ferrari vymezila bezpečnostní opatření, které pomohou zabránit šíření koronaviru v našich řadách.“

„Muzea Ferrari v Maranellu a v Modeně byla uzavřena. Vedení poté zakázalo vstup zaměstnancům, kteří pobývají nebo navštěvují nakažené oblasti.“

„Společnost mimo jiné pozastavila jakékoliv externí návštěvy včetně prohlídek továrny. Situace je bedlivě monitorována. Pokud budou z bezpečnostních důvodů potřebná nová opatření, prodiskutujeme je a zavedeme je.“

Situace ve světě rychle eskalovala. Kromě Itálie hlásí nakažené další evropské státy jako Francie, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, první případy zaznamenalo Chorvatsko.

Zdá se, že epidemie zasáhne i průběh letošní sezóny Formule 1. Bahrajn, kde se má příští měsíc konat druhý závod sezóny, hlásí uzavření škol a ruší přímé lety do Dubaje.

V ohrožení může být i premiérová GP Vietnamu. Mezinárodní badmintonový šampionát se měl konat v Hanoji o týden dříve, byl však odložen na červen. Závod se má též konat v Hanoji.

FIA je současnou situací ve Vietnamu obeznámena a bude ji nadále monitorovat. Pokud se epidemie nedostane v nejbližších měsících pod kontrolu, může být zrušena i GP Itálie, která je naplánována na začátek září.

Sdílejte na:
Zavřít