Ecclestone: Kdyby Nico získal titul, sportu by to nepomohlo

Ecclestone: Kdyby Nico získal titul, sportu by to nepomohlo

Promotér Formule 1 Bernie Ecclestone poslal tvrdou kritiku na účet Nica Rosberga. Podle něj by jakožto mistr světa sportu nic nepřinesl. Jenže Brit se brání tím, že jeho slova angličtí novináři překroutili.

Ecclestone si v rozhovoru pro britský deník Daily Mail pustil pusu na špacír a silnými slovy na účet lídra šampionátu Rosberga vůbec nešetřil: „Kdyby Nico získal titul, bylo by to dobré pro něj a pro Mercedes, ale sportu by to každopádně nepomohlo, protože o něm se nedá nic psát. Samotnému Německu by to nic nepřineslo. Potřebujeme někoho jako je Lewis. I Kimi Räikkönen odvádí lepší práci než Nico. Dnešní jezdci vydělávají hromadu peněz. To je super, ale to je nedrží na špici. Nežijí ve strachu. Možná by se měla změnit finanční struktura. Po závodě by měli obdržet šek. Mají příliš jednoduchý život.“

Britovo výrok nenechal dlouho čekat a vyjádřil se k němu i Niki Lauda, který ho patřičně odsoudil. Podle něj to Ecclestone přehnal.

„V této rozhodující fázi šampionátu je tato kritika vůči možnému mistrovi svět Rosberga přehnaná. Kromě toho je to vůči Nicovi nefér. Radši si to měl nechat pro sebe, nebo to říct po sezóně, když si to myslí, ale ne teď,“ reagoval trojnásobný mistr světa z let 1975, 1977 a 1984 v rozhovoru pro Bild.

„Škoda, že tyto noviny napsali jenom půlku. Nemám nic proti Nicu Rosbergovi. Řeknu Vám, co jsem řekl i těmto anglickým žurnalistům: Nico je vynikající pilot, ale Lewis je znamenitý velvyslanec pro Formuli 1 po celém světě,“ brání se Ecclestone.

„Rosberg by byl důstojný šampion. Protože koneckonců, když na to přijde, získal většinu bodů a na trati odvedl dobrou práci,“ připomíná a následně ještě podotýká, že Hamilton propaguje královnu motorsportu i mimo závodní okruhy. „Podívejte se, co dělá Lewis mimo okruhy. Chodí do talkshow, objevuje se na červených kobercích, roznáší Formuli 1 po světě. Velkolepé. Pro Formuli 1 a pro mě jako promotéra F1 není nikdo lepší.“

Ecclestone kritizuje také to, že někteří jezdci žijí uzavření ve svých bublinách. Tím naráží třeba na Sebastiana Vettela či Kimiho Räikkonena, kteří jsou sociálními sítěmi nepolíbeni. Ačkoliv je Rosberg v těchto vodách také aktivní, tak Hamilton šampionát propaguje mnohem více a lépe než taťka Rosberg.

Sdílejte na:
Zavřít