Ecclestone: Chandhok potřebuje čas

Ecclestone: Chandhok potřebuje čas

Sezóna nám ještě ani nezačala a Bernie Ecclestone již vyzval indická média a fanoušky k trpělivosti ohledně premiéry Karuna Chandhoka v monopostu Formule 1.

Chandhok byl na poslední chvíli jmenován jezdcem týmu Hispania Racing Team, i přes jeho velkou radost si pilot uvědomuje, že do nadcházející sezóny Formule 1 vstupuje bez jakékoli předchozí zkušenosti s monopostem F1.

S rostoucím nadšením indických fanoušků pro Formuli 1 před první Velkou cenou v Bahrajnském Sakhiru vyjádřil promotér Formule 1, Bernie Ecclestone radost nad angažováním Chandhoka, ovšem zároveň varoval fanoušky tohoto jezdce před přílišným očekáváním.

Jsem velmi nadšený z toho, že v prvním závodě nadcházející sezóny uvidím na startovním roštu právě Karuna,“ řekl Ecclestone v rozhovoru pro oficiální stránky Formule 1. Bylo to opravdu rozhodnutí na poslední chvíli, nicméně pro jezdce je důležité, že nakonec příležitost dostal a může ukázat svůj talent. Nemůžeme od něj hned v prvních závodech očekávat zázraky, ale věřím, že se bude postupně učit, například jako loni Jaime Alguersuari.“

Formule 1 je velmi tvrdý byznys. Ti nejlepší jezdci s nejlepšími vozy se utkávají na nejnáročnějších tratích celého světa a musí dokázat, že právě oni si zaslouží příležitost v tomto seriálu účinkovat,“ řekl dále Ecclestone. Zájem o Formuli 1 v Indii je nyní opravdu velký a již teď víme, že se můžeme těšit na velkou fanouškovskou a mediální podporu ze strany Indů,“ dodal.

Indie je v současné době jednou ze zemí, ve které se plánuje Velká cena. Proto Ecclestone přiznal, že příchod Chandhoka do Formule 1 je opravdu skvěle načasovaný. V Indii by se mohlo závodit již v roce 2011.

Sdílejte na:
Zavřít