Džidda zůstane místem konání VC Saúdské Arábie do roku 2027

Džidda zůstane místem konání VC Saúdské Arábie do roku 2027

Městský okruh v Džiddě zůstane minimálně do roku 2027 hostitelským místem Velké ceny Saúdské Arábie, uvedli organizátoři akce. Nový okruh, na který se očekávalo, že se Velká cena časem přesune, není ještě připraven.

Saúdská Arábie se ke kalendáři formule 1 připojila v roce 2021 na základě desetileté smlouvy s městským okruhem navrženým kolem města Džidda. Očekávalo se, že se událost po několika letech přesune z Džiddy do Qiddiya, což je zábavní megaprojekt nacházející se v blízkosti Rijádu, který je stále ve výstavbě.

To však bylo nyní odsunuto a Qiddiya pravděpodobně nebude připravena dříve než v roce 2028.

„Je důležité, abychom zabezpečili budoucnost tratě v Džiddě,“ řekl generální ředitel Saudi Motorsport Company, Martin Whitaker.

„Z tohoto důvodu jsme opět spolupracovali s FIA a formulí 1, abychom zajistili, že máme okruh, který nám umožní provozovat tento sport v Džiddě, zatímco započnou práce na trati v Qiddiya.“

„Automobilové centrum Qiddiya je navrženo tak, aby bylo světovým lídrem v oblasti designu okruhů formule 1 a zábavy. Jedinečný a vzrušující projekt, Qiddiya, bude místem, které bude chtít navštívit každý, ale právě teď, a v blízké budoucnosti, se pozornost a pohledy světa zaměří na Džiddu.“

Drobné revize byly provedeny na okruhu v Džiddě, zejména zúžení zatáček 21 až 23, které zpomalí vjezdovou rychlost o odhadovaných 30-50 km/h, zatímco linie výhledu a obrubníky byly z bezpečnostních důvodů upraveny.

Letošní událost, jako v roce 2022, bude druhým víkendem sezóny, ale očekává se, že závod v Saúdské Arábii otevře šampionát v roce 2024.

„Letošní Ramadán začíná tři dny po našem závodě, ale příští rok se přesouvá na dřívější data od 10. března do 9. dubna 2024.“

„Je zřejmé, že kvůli posvátnosti Ramadánu by nebylo možné během této doby pořádat Velkou cenu, ale nakonec je jakékoli rozhodnutí o načasování závodu v příštím roce v rukou formule 1 a FIA. Čekáme na objasnění od pořadatele a řídícího orgánu ohledně našeho data v roce 2024. Jako obvykle to bude oznámeno až mnohem později v tomto roce,“ sdělil Martin Whitaker.

Sdílejte na:
Zavřít