Druhý trénink Velké ceny Monaka pod taktovkou Ferrari

Druhý trénink Velké ceny Monaka pod taktovkou Ferrari

Druhý trénink Velké ceny Monaka přinesl změnu na vrcholu tabulky, kde neúřadovali, jak je již zvykem, jezdci stáje Mercedes nebo Red Bull. Úspěšný trénink ze strany stáje Ferrari. Dva nováčci kolidovali se svodidly, čímž si zkrátili poslední čtvrteční trénink.

V 15:00 započal druhý trénink Velké ceny Monaka. Při krásném slunečném počasí vyjeli všichni jezdci na trať, a to i včetně Charlese Leclerca, který měl v prvním tréninku problém s převodovkou.

Trať byla pořádně rozpálená, na některých místech měl asfalt až 51°C.

Lewis Hamilton a Max Verstappen zajeli totožný nejrychlejší čas 1:13:499. Při dalším pokusu však sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton porazil Nizozemce o skoro půl vteřiny.

Po patnácti uplynulých minutách vypadala top desítka takto:

Carlos Sainz jako jediný na nejtvrdší sadě pneumatik, i přesto dokázal zajet čtvrtý nejrychlejší čas. Svou formu potvrdil i na nejměkčí sadě, kdy dokázal zajet nejrychlejší čas 1:11:796.

Jezdec stáje Williams Nicholas Latifi musel v nejpomalejší zatáčce celého kalendáře zařadit zpátečku, což vyvěsilo první žluté vlajky tohoto tréninku.

Pro Júkiho Cunodu trénink skončil po první půl hodině, kdy lehce kolidoval zadní částí vozu se svodidly.

Dvacet minut do konce tréninku a na špici tabulky se objevily oba vozy stáje Ferrari, Charles Leclerc a Carlos Sainz s nejrychlejšími časy. Leclercovi se tak dostalo zadostiučinění z dopoledního tréninku, který pro něj trval pouhých 8 minut.

Dalším z nováčků, který zaznamenal kontakt se svodidly byl Mick Schumacher.  Musel odstavit svůj vůz, čímž pro něj trénink skončil. Incident přinesl červenou vlajku, což překazilo mnohým jezdcům pokusit se překonat dosavadní nejrychlejší čas Charlese Leclerca.

Ředitel závodu Michael Masi se rozhodl, že trénink již nebude pokračovat.

Pětice nejrychlejších v druhém tréninku: Na prvním místě Charles Leclerc s časem 1:11:684, za ním na druhém místě jeho stájový kolega Carlos Sainz, třetí Lewis Hamilton, čtvrtý Max Verstappen a pětici nejrychlejších uzavřel Valtteri Bottas

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tomáš Wala)
Sdílejte na:
Zavřít