Drugovich zaskočí za Strolla v FP1 na Monze

Drugovich zaskočí za Strolla v FP1 na Monze

Rezervní pilot Aston Martinu, Felipe Drugovich, pojede v prvním tréninku na italské Monze. Podle pravidel F1 musí každý tým nasadit do prvních tréninků dva nováčky – Drugovich tak vystřídá Lance Strolla.

V loňském roce získal Drugovich na Monze titul mistra světa ve formuli 2, a díky tomuto úspěchu se stal členem týmu Aston Martin jako rezervní pilot. Nyní na italském okruhu usedne do monopostu Lance Strolla, kde odjede první volný trénink.

Drugovich usedl do monopostu AMR23 už v předsezónním testování, kde taktéž zaskakoval za Lance Strolla, kvůli jeho zranění. I v loni usedl do kokpitu formule v prvním tréninku v Abú Zabí.

„Nemůžu se dočkat, až se vrátím za volant AMR23,“ řekl Drugovich. „Vůz se cítil skvěle, když jsem s ním jezdil v předsezónním testování, a bude fascinující cítit, jak se od té doby zlepšil.“

„Strávil jsem spoustu času na simulátoru tím, že jsem pomáhal s vývojem auta, takže pochopení toho, jak to souvisí se skutečnou věcí, bude pro mě také velmi cenné.“

Drugovich také v průběhu roku testoval monopost Aston Martin z roku 2021 na Red Bull Ringu, Silverstonu a v Barceloně.

„Je to pro mě také fantastická příležitost předvést, co jsem se naučil prostřednictvím svého testovacího programu,“ uvedl Drugovich.

„Od Bahrajnu jsem ve voze F1 najezdil mnohem více mil, takže ještě lépe rozumím tomu, jak mohu týmu poskytnout cennou zpětnou vazbu.“

Lance Strolla uvidíme až v druhém tréninku.

Kvůli pravidlům stanovené formulí 1, každý pilot musí jednou za sezónu připustit své místo v prvním tréninku jednomu z nováčků.

Minulý týden v Nizozemsku usedl do Ferrari Carlose Sainze Robert Švarcman. Ovšem McLaren, AlphaTauri a Williams mají jednoho nováčka již odškrtnutého díky Oscaru Piastrimu, Nyckovi de Vriesovi a Loganovi Sargenatovi, kteří jsou nováčci v F1.

Sdílejte na:
Zavřít