Donutí Leclerca jeho nehody změnit styl jízdy?

Donutí Leclerca jeho nehody změnit styl jízdy?

Jezdec Ferrari, Charles Leclerc, popřel, že by potřeboval změnit svůj styl jízdy poté, co ve třetí části kvalifikace na VC Miami havaroval a předčasně ji tak ukončil.

V závěrečných minutách Q3, kdy si všichni chystali svá poslední měřená kola, Charles Leclerc ztratil kontrolu nad svým vozidlem v sedmé zatáčce a smykem se doklouzal až do bariéry. Tato nehoda tak ukončila předčasně nejen kvalifikaci pro Leclerca, ale také pro ostatní piloty.

Není to poprvé, co Monačan tento víkend havaroval. V pátečním tréninku havaroval v úplně stejné zatáčce.

Leclerc je však známý svým silným tempem na jedno kolo, někteří tak jezdce Ferrari označili jako náchylného k chybám. On sám ale necítí, že by na svém stylu jízdy měl něco změnit.

„Ne, nemyslím si to,“ řekl Charles Leclerc. „Samozřejmě to musím, a zvláště o těchto víkendech, zvládnout v Q3 jinak.“

„Nakonec je to takhle. Postavil jsem i sám sebe do těžké situace, protože jsem chtěl pro kvalifikaci velmi agresivní nastavení, s vědomím, že tohle je to nastavení, které budu potřebovat, abych z auta vytěžil maximum.“

„Asi jsem udělal krok moc daleko a tohle je něco, na co se po víkendu podívám. Jsem sám na sebe velmi tvrdý, ale také vím, jaké jsou mé silné stránky, a co mi to na druhou stranu dá, když podstupuji tolik rizik.“

„Ale je to velké zklamání. Těším se ale i na zítřek. Jsem si celkem jistý, že se zotavím a resetuji. Z toho obavy nemám,“ sdělil Charles Leclerc.

Leclerc v této sezóně dokončil pouze dva závody ze čtyř. Také Ferrari nebylo zatím schopné dostihnou a bojovat s Red Bullem.

Monačan do závodu odstartuje ze sedmého místa, i přesto, že lídr šampionátu, Max Verstappen, odstartuje do nedělní Velké ceny až za ním, Leclerc připustil, že není šance, že by se mu podařilo získat vítězství.

„Bohužel, rozhodně ne,“ odpověděl na otázku, zda by mohl bojovat o vítězství.

„Red Bull je příliš silný, pokud jde o degradaci, degradaci pneumatik. Takže si myslím, že si pojedou vlastní ligu. Pokud dokážeme skončit za nimi, bude to již velký úspěch, protože Aston Martin se také zdá být velmi silný.“

Sdílejte na:
Zavřít