Domenicali: Ve hře o titul jsou už jen tři jezdci

Domenicali: Ve hře o titul jsou už jen tři jezdci

Podle šéfa italského týmu je po Velké ceně Kanady boj o mistrovský titul záležitostí tří závodníků – Fernanda Alonso, Lewise Hamiltona a Sebastiana Vettela.

Vůbec poprvé v historii Formule 1 se stalo, že by sezóna měla po prvních sedmi závodech sedm různých vítězů. I přes tento fakt, který letošní ročník dělá neuvěřitelně vyrovnaným, si to podle Stefana Domenicaliho o titul rozdají jen tři závodníci, Brit Lewis Hamilton s McLarenem, úřadující šampión Sebastian Vettel s Red Bullem a Fernando Alonso z Ferrari.

„Šampionát sice je vyrovnaný, ale pokud se podíváme na výkonnost jednotlivých závodníků, nejlépe na tom je Lewis, Sebastian a Fernando,“ říká Domenicali. „Právě tito tři závodníci si to letos rozdají o mistrovský primát.“

„Jak jsem ale již jednou řekl, letošní ročník je neuvěřitelně vyrovnaný, celá situace může být po závodě ve španělské Valencii zase jinak,“ sdělil šéf Ferrari, jehož pilot Fernando Alonso přišel po závodě v Kanadě o vedení v šampionátu. „Vůz je v současné době velmi konkurenceschopný a jsme rozhodně na správné cestě. Hamilton vede šampionát, ale Fernando je za ním o dva body, což je při současném bodovacím systému minimální rozdíl,“ dodává.

Sdílejte na:
Zavřít