Domenicali přiznal, po sezóně chtěl odejít

Domenicali přiznal, po sezóně chtěl odejít

Šéf italské stáje Ferrari s odstupem času přiznal, že po katastrofální taktické chybě během Velké ceny Abú Dhabi uvažoval o rezignaci na svou funkci u týmu z Maranella.

Fernando Alonso mířil na okruh Yas Marina jako lídr šampionátu a coby největší kandidát na zisk titulu. Kvalifikace mu dávala poměrně velkou naději, nicméně hned v úvodu musel na trať vyjet safety car a španělský pilot se po špatném rozhodnutí týmu zasekl za ruským nováčkem Vitaly Petrovem. Sebastian Vettel si tak připsal nejen vítězství, ale také zisk mistrovského titulu.

Sám Domenicali s odstupem času potvrdil, že výpovědi ze strany týmu se nebál, nicméně sám zvažoval rezignaci na svou funkci. „Po závodě v Abú Dhabi jsem sám sobě položil otázku, zda-li bych i nadále měl na tomto postu pokračovat,“ prozradil Ital.

„S odstupem času jsem ale rád,  že jsem si řekl, že odchod by byla hloupost. Neměl jsem po závodě žádné noční můry, nicméně spát jsem nemohl až do úterka. V normálním závodě, někde uprostřed sezóny, by to byla zcela obyčejná týmová chyba, zde nás to ale stálo mistrovský titul. Bylo to pro nás zklamáním, ale my musíme jít dál, je to naše povinnost,“ dodal Domenicali na závěr rozhovoru.

Sdílejte na:
Zavřít