Domenicali by rád viděl Micka Schumachera ve Ferrari

Domenicali by rád viděl Micka Schumachera ve Ferrari

Šéf formule 1 Stefano Domenicali si myslí, že by bylo skvělé, kdyby Mick Schumacher jednoho dne dostal příležitost následovat kroky svého otce a jezdit za Ferrari

Stefano Domenicali působil u Ferrari jako sportovní ředitel právě v období nejdominantnějších Schumacherových let. Ferrari a Mick Schumacher jsou ale propojeni i jinak, než jen jménem. Mick je stále členem juniorské akademie Ferrari, tak je tu pořád naděje, že by v týmu z Maranella mohl jednou skončit.

Ve své debutové sezóně byl Mick limitován, jelikož závodil na konci pole v nekonkurenceschopném voze Haas, který tým v průběhu roku navíc vůbec nevyvíjel, protože všechny své zdroje soustředil na vůz pro letošní sezónu.

Dle Domenicaliho je ohromující, jaké výkony byl Mick loni schopen odvádět, vzhledem k tomu jaký stroj měl k dispozici a doufá, že mu Haas letos dokáže dát konkurenceschopnější vůz.

Mick dělá svou práci velmi dobře. V roce 2021 však trpěl tím, že neměl auto, se kterým by mohl prokázat své schopnosti. Opravdu doufám, že nový Haas mu dá šanci ukázat svůj talent.“

Proti Mickově blízké budoucnosti ve Ferrari však mluví to, že současná dvojice italského týmu Charles Leclerc a Carlos Sainz je po prvním společném roce chválena jako jedna z nejtalentovanějších a nejsilnějších na roštu. Leclerc má navíc s Ferrari dlouhodobou smlouvu a údajně se chystá jednání ohledně prodloužení smlouvy pro Sainze, což znamená, že místo u Ferrari nemusí být pro Schumachera ještě řadu let k dispozici.

Ale pokud ta šance přijde, Domenicali si myslí, že Mick je v té nejlepší pozici, aby z ní co nejvíce vytěžil.

Měl jsem tu čest pracovat s Michaelem ve Ferrari a Mick ve Ferrari by byla samozřejmě skvělá vyhlídka do budoucna,“ řekl.

V této chvíli má Ferrari dva fantastické jezdce, Charlese Leclerca a Carlose Sainze, kteří jsou také stále mladí. Ale až bude Mick připraven a naskytne se mu příležitost, využije ji.“

Mickův bratranec a syn Ralfa David Schumacher, si v současné době také razí cestu motoristickým sportem. Dvě poslední sezóny strávil závoděním ve formuli 3, kde loni skončil celkově jedenáctý.

Už jsem s Ralfem o Davidovi mluvil a jsem rád, že se to vyvíjí dobře. Myslím, že má před sebou také dobrou kariéru – což by bylo pro německé fanoušky samozřejmě skvělé.“

Sdílejte na:
Zavřít