Dodavatelé motorů se připravují na návrat KERSu

Dodavatelé motorů se připravují na návrat KERSu

Dodavatelé motorů si již v této fázi sezóny připravují na vývoj motorů pro ročník nadcházející a musí brát v potaz také to, že od příští sezóny Formule 1 budou některé stáje požívat systém KERS.

Všechny tři nováčkovské týmy plus stáj Willams jsou nyní poháněni motory Cosworth. Podle samotné společnosti se již pracuje na úpravách motorů, které si vyžádá zabudování systému KERS.

Již máme stanovené priority pro rok 2011 a pracujeme na tom, aby všechny stáje, jež pohání motory Cosworth, mohly v nadcházející sezóně bez problémů využívat systém KERS,“ uvádí oficiální prohlášení společnosti.

Zabudování takového technického prvku, to není jen připojení systému na motor. Je to otázka několika měsíc práce a proto je lepší začít co nejdříve,“ poznamenal dále Mark Gallagher, šéf společnosti Cosworth pro oblast Formule 1.

O systém KERS zatím jeví jasný zájem právě britská stáj Williams, všechny tři nováčkovské týmy nad zařazením systému KERS do svého vozu zatím váhají, důvodem jsou zejména příliš velké náklady tohoto prvku.

Sdílejte na:
Zavřít