Renault: S novými pravidly se přiblížíme top týmům

Renault: S novými pravidly se přiblížíme top týmům

Renault je přesvědčen, že nové technické regule pro sezónu 2019 pomohou snížit rozestup mezi třemi top týmy a zbytkem světa.

Výkonný ředitel Renaultu Marcin Budkowski tvrdí, že Mercedes, Ferrari a Red Bull mohou kvůli novým pravidlům více ztratit, neboť dosud nalezly více přítlaku, změny jim tak více ublíží.

Na otázku, nakolik nová pravidla sníží přítlak, Budkowski řekl: „Nepovím vám, kde přesně jsme, ale ta ztráta byla ze začátku značná, ano.

Je těžké říct, jestli jsme výrazněji ztratili my nebo někdo jiný, ale můj osobní názor je ten, že ty větší týmy, ty nejlepší týmy, přijdou o větší část přítlaku. To proto, že už z definice měli rychlejší auto, což znamená, že ho měli vychytanější. Pro ně to tedy bude výraznější krok zpět.

Zároveň jsou ale lépe vybaveni na to, aby to zase dohnali, protože mají větší struktury a více prostředků. Také ty vědomosti, které jim pomohly dostat se na předchozí úroveň, ty pořád mají, takže je mohou využít, aby se pokusili zase zrychlit.

Můj pocit je takový, že se možná malinko sníží odstup mezi předními týmy a středem pole, protože nové regule jsou více omezující, než byly dřív. Nedá se v nich najít tak moc.“

Renault byl v roce 2018 „nejlepším ze zbytku světa“, když skončil v Poháru konstruktérů celkově čtvrtý. Přestože si ale dělá naděje, že v letošní sezóně svůj odstup sníží, dostat se na stejnou úroveň je podle Budkowskiho za jednu zimu téměř nemožné.

Sdílejte na:
Zavřít