Di Resta: Vyhrávat s vozem Vettela není umění

Di Resta: Vyhrávat s vozem Vettela není umění

Pilot stáje Force India nemluví o letošním mistrovském počínání Sebastiana Vettela s příliš velkým respektem. Podle skotského závodníka by s jeho vozem v šampionátu zvítězil kdokoli.

Paul di Resta v roce 2006 německého pilota porazil v šampionátu F3 Euro Series se stejným vozem o celých 11 mistrovských bodů, nyní spolu oba soupeří v královně motoristického sportu – Formuli 1. „Tehdy jsme měli stejný vůz, stejný motor i stejné pneumatiky, a já jsem jej porazil,“ řekl skotský závodník.

„Nechci úspěch Sebastiana v letošní sezoně nijak zlehčovat, ale mistrovství světa vyhrál jen díky tomu, že měl zcela nejlepší vůz ve startovním poli,“ řekl dále.

„On dělal svou práci, dokázal se soustředit i na své povinnosti, během celého ročníku sám sebe jen minimálně dostával pod tlak, nicméně většina závodníků ve startovním poli by se stejným monopostem dosáhla obdobných úspěchů, snad budu mít jednou podobnou příležitost,“ dodal.

Skotský závodník mimo jiné stále nemá stoprocentně jistou závodní sedačku pro nadcházející ročník Formule 1, nicméně letos byl zcela nejúspěšnějším nováčkem ve startovním poli a jeho angažmá je tudíž velmi pravděpodobné.

Sdílejte na:
Zavřít