Di Resta si ulevil: Už nejsem pod tlakem

Di Resta si ulevil: Už nejsem pod tlakem

Skotský závodník dojel v nedělní Velké ceně Maďarska na sedmé příčce a utnul tak svou sérii osmi závodů bez mistrovského bodu. Pilot věří, že to vše je příslib lepších výsledků.

Závodník stáje Force India vyhrál v samotném závěru Velké ceny Maďarska souboj ve středu startovního pole s Nicem Rosbergem, Kamuiem Kobayashim a oběma vozy Toro Rosso, díky sedmé příčce si tak připsal své nejlepší umístění v dosavadní kariéře. Sám pilot přiznal, že je nadšený tímto výsledkem, zejména kvůli tomu, že obdobné výkonnosti dosahoval i v závodech předchozích, nicméně jej pravidelně pronásledovala smůla a Skot tak nedokázal zaznamenat žádný bodový zisk.

„Cítil jsem, že na mě začíná být vyvíjen určitý tlak,“ přiznal Paul di Resta po závodě na Hungaroringu. „V posledních třech závodech jsem neudělal žádnou výraznou chybu, přesto jsem nezískal jediný bod, bylo to opravdu smolné a velmi frustrující, výsledek v Maďarsku je pro mě rozhodně motivací do dalších závodů.“

Největší drama zaznamenal skotský pilot v přelomu závodu, kdy se před ním roztočil Lewis Hamilton a Di Resta se mu ostrým manévrem musel vyhnout. „Bylo to velmi těsné, ale žádné negativní pocity vůči Lewisovi necítím. Po závodě se mi umluvil, říkal, že mě v tu chvíli neviděl a nechápal, proč dostal další trest i po závodě. Pokud by mi nehoda s ním zkazila závod, byl bych opravdu zklamaný, nebýt toho manévru, pravděpodobně by to tak skončilo, bylo to velmi těsné,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít