David Coulthard očekává od Leclerca velké věci

David Coulthard očekává od Leclerca velké věci

Bývalý pilot formule 1 David Coulthard očekává od Charlese Leclerca velké věci, až vyroste z chyb, které dělal stejně na začátku kariéry aktuální místr světa Max Verstappen.

Charles Leclerc je momentálně pátý rok ve formuli 1 a čtvrtou sezónu ve stáji Ferrari, ke které se připojil v roce 2019. Za čtyři roky působení v italském týmu má letos nejkonkurenceschopnější monopost, jaký kdy měl. Na začátku sezóny vypadalo, že má velmi dobrou pozici na zisk letošního mistrovského titulu.

Po VC Austrálie měl Charles v šampionátu náskok 37 bodů, ovšem po strategických chybách týmu a po pár Leclercových chybách na trati, se do vedení šampionátu dostal loňský mistr světa, Max Verstappen.  Jezdec Red Bullu má nyní náskok osmdesáti bodů na Monačana.

Nejvýraznější Leclercova chyba přišla minulý měsíc při VC Francie, kde útočil na vítězství, ale po chybě se roztočil a narazil do bariéry. Sám Leclerc byl k sobě po této chybě kritický, což podle Coultharda není pro něj překvapením: „Nepřekvapilo mě to, protože to je součástí toho, jaký je po celou dobu ve formuli 1,“ sdělil Kanálu 4.

„Vraťme se do Ázerbájdžánu v roce 2019, kde v šikaně narazil do stěny a řekl: ‚Jsem hloupý, jsem hloupý‘. On není hloupý, je brilantně rychlý závodník.“

David Coulthard to přirovnal ke kariéře Maxe Verstappena, který je nyní vybroušený jezdec po jeho sérii chyb na trati v raných fázích svého působení v F1.

Stále dospívá před zrakem veřejnosti, pod největším tlakem ve formuli 1, které představuje Ferrari. Je to víc než závodní společnost, je to země, jsou to tifosi z celé Země,“  řekl Coulthard. „Jakmile vyžehlí tyto malé chyby – a připomeňme si, že Max Verstappen dělal podobné chyby na začátku kariéry – dají se od něj čekat velké věci.“

Sdílejte na:
Zavřít