Danner o Schumacherovi: Takhle to nemůže pokračovat

Danner o Schumacherovi: Takhle to nemůže pokračovat

Do Micka Schumachera se vkládaly velké naděje, Nikitu Mazepina zajezdil do země. Ovšem s příchodem Kevina Magnussena se ukazuje, že Němec není až tak „dokonalý“, jak se zprvu zdálo. Kromě toho, že za Dánem zaostává, tak kupí jednu chybu za druhou. Jeho nehody začínají už být alarmující…

Ve srovnání s bývalým pilotem Haasu Nikitou Mazepinem byl syn sedminásobného mistra F1 Michaela Schumachera, Mick, brutálně rychlý a mnozí jej posouvali už do lepších týmů. Jenže těsně před začátkem sezony musel ruský závodník kvůli válce na Ukrajině tým opustit a na jeho místo přišel bez jakéhokoliv tréninku po roční pauze Kevin Magnussen.

Dán již v prvním závodě ukázal rychlost a že bude mít Schumacher konečně někoho s kým se bude moci pořádně poměřovat. A prozatím jej Magnussen poráží na plné čáře. Na Dánovo výsledcích je přesně vidět pravý potenciál Haasu. Zatímco Magnussen už třikrát bodoval, tak Schumacher má na kontě stále nulu a navíc kupí jednu chybu za druhou, což stojí tým nejen cenné body, ale také nemalý balík peněz.

V Monaku opět Němec ošklivě havaroval, když ve 25. kole narazil do bariéry u bazénu a svůj vůz rozpůlil. Z místa nehody naštěstí odešel po svých.

Expert na formuli 1 a bývalý pilot F1 Christian Danner je rád, že se Schumacherovi nic nestalo. Přesto nad Němcem visí jedno velké „ale“. Musí začít jezdit více s rozvahou a tolik nebourat.

„Byla to opravdu brutální nehoda. Bylo to na jednom z nejrychlejších míst, která tam jsou. Auto se rozpadlo na dvě části. Tak si můžete představit, jaká síla na něj působila. Kvůli vysokému přetížení musel do medical centra. Jsme samozřejmě rádi, že se mu nic nestalo. Ale: Nad něčím se musí zamyslet. Rychlost je zatím dobrá, s tím se dostane dál, ale s nehodami to takto dál pokračovat nemůže. Jsou to milionové škody, které vzniknou. Zrovna takovýto tým musí peníze rozumně utrácet. Tak, že má lepší zásobu dílů, více pokroku. Micka je mi líto, ale to nepomůže. Musí najít řešení,“ zkritizoval dosavadní počínání 23 letého závodníka v podcastu Motor & Sport Magazinu.

Danner si však nemyslí, že je Schumacher je ve formuli 1 přetěžovaný: „Snaží se z toho, co má, dostat víc než je možné. To často vede k nehodě nebo nebezpečí. Musí se víc uvolnit. Protože je trochu pomalejší než Magnussen. V případě, že se mu na konci roku vyrovná, pak je všechno v pořádku.“

Sdílejte na:
Zavřít