Dá se na sázení na motoristický sport vydělat?

Dá se na sázení na motoristický sport vydělat?

Charakteristiky sportu

Vzrušení, rychlost a podívaná – to je to, co přitahuje pozornost milionů fanoušků k automobilovým závodům. Tento sport, který vznikl na počátku dvacátého století, ušel dlouhou cestu od prvních závodů na venkovských silnicích až po moderní špičkové soutěže na specializovaných tratích. Dnes jsou automobilové závody nejen prestižními světovými šampionáty, jako je „formule 1“, ale také celým odvětvím, zahrnujícím desítky seriálů různých úrovní. A právě to otevírá zajímavé sázkové příležitosti a potenciální výdělky.

Sázení na automobilové závody přitahuje jak zkušené hráče, tak začátečníky. Dnes není těžké dostat se do zahraniční casino bonus za registraci a vsadit si na populární závody. Vysoké kurzy v kombinaci s možností uplatnění různých strategií otevírají vyhlídky na výhru solidních částek. Dnes vám povíme o zvláštnostech tohoto sportu a potenciálních možnostech výdělku.

Hlavní odrůdy automobilových závodů

Svět automobilových závodů je nesmírně rozmanitý a každá disciplína má své zvláštnosti a příchuť. Podívejme se na nejoblíbenější druhy automobilových závodů, které přitahují pozornost fanoušků a sázkařů po celém světě:

 • Formule 1 – „královské závody“, nejvyšší třída okruhových automobilových závodů. Pódium formule 1 shromažďuje u obrazovek mnohamilionové publikum a její piloti se stávají skutečnými hvězdami a idoly milionů fanoušků. Neuvěřitelné rychlosti, nejtěžší tratě, snaha konstruktérů vytvořit dokonalý vůz – to vše dělá z formule 1 skutečně jedinečnou podívanou. Zde najdete odpovědi na oblíbené otázky fanoušků týkající se světa formule 1.
 • NASCAR je kultovní americká závodní série, jejíž rychlostní zkoušky se odehrávají na oválných tratích. Tyto závody vynikají svým osobitým stylem a tradicemi a také obrovskou popularitou ve své zemi. Nezapomenutelné vozy, tvrdé předjíždění v zatáčkách a neuvěřitelná rychlost – to jsou hlavní „chipsy“ NASCAR.
 • Rallye je jednou z nejefektnějších a nejextrémnějších disciplín motoristického sportu. Závodníci musí bojovat nejen mezi sebou, ale také s rozmary přírody na těch nejtěžších terénních tratích. Rallye přitahuje fanoušky skutečné jízdy a vzrušení.

Kromě těchto slavných automobilových závodů existují i další populární série, jako je IndyCar, DTM, WTCC a mnoho dalších.

Vlastnosti sázení na události ve světě motoristického sportu

Automobilové závody jsou jedním z nejnepředvídatelnějších a nejnapínavějších sportů, na které lze sázet. Výsledek závodu ovlivňuje mnoho faktorů, takže úspěch sázejícího do značné míry závisí na jeho zkušenostech, znalostech a schopnosti analyzovat situaci. Sázkové kanceláře nabízejí širokou škálu trhů pro sázení na automobilové závody různých sérií. Nejoblíbenější z nich jsou sázky na vítěze závodu nebo etapy jako celku. Na tuto možnost byste se však neměli omezovat, protože existuje spousta dalších zajímavých sázkových příležitostí.

Můžete si například vsadit na umístění závodníka v první trojce, pětce nebo desítce lídrů. Takové sázky mají obvykle vyšší kurz než sázka na vítěze. Oblíbené jsou také sázky na nejrychlejší kolo v závodě, vítěznou pole position v kvalifikaci, výsledek týmu jako celku a mnoho dalších trhů. Při sázení je velmi důležité zvážit všechny faktory, které mohou ovlivnit výsledek závodu:

 • Zkušenosti a dovednosti jezdce.
 • Rychlostní vlastnosti a spolehlivost vozu.
 • Taktiku týmu.
 • Stav trati.
 • Povětrnostní podmínky.

To jsou jen některé z těchto faktorů. Podcenění kteréhokoli z těchto aspektů může stát hráče vítězství. Zkušení sázkaři doporučují používat různé strategie sázení na automobilové závody. Jednou z nejoblíbenějších je sázení živě. Zde jsou příležitosti, jak uzavírat ziskové sázky na základě vývoje událostí v reálném čase. Existují také strategie pro sázení na dlouhodobé výsledky – například na konečné umístění v jednotlivých pořadích na základě výsledků celé sezóny.

Neměli byste zapomínat ani na sázení na statistické ukazatele. Můžete si například vsadit na počet dojetí pilota v bodované zóně nebo na celkový počet předjetí za závod. Takové sázky jsou zajímavé svou netriviálností a při správné analýze mohou přinést dobrý zisk.

Výhody a nevýhody sázení na motoristický sport

Stejně jako každý jiný typ sázek má i sázení na motoristické závody své výhody a nevýhody. Zde jsou hlavní výhody:

 • Vysoké kurzy – vzhledem k nepředvídatelnosti tohoto sportu a mnoha faktorům, které ovlivňují výsledek soutěže, sázkové kanceláře zvyšují kurzy. A díky vysokým kurzům může i relativně malá sázka přinést solidní výhru. Možnost sázet na dostihy zároveň otevírá další perspektivy pro přemýšlivé hráče.
 • Rozmanitost trhů a strategií – vsadit si můžete nejen na vítěze závodu, ale také na jezdce, který se umístí na prvních třech místech, nejrychlejší kolo, vítěznou pole position a mnoho dalšího.
 • Spektákl automobilových závodů – sledování vzrušujících soubojů na trati dodává sázení zvláštní koření a vzrušení.

Sázení na motoristický sport má však i své nevýhody. Tou hlavní je vysoká nepředvídatelnost způsobená vlivem mnoha faktorů. Vedoucí jezdec může kvůli technické závadě vyjet z trati a outsider nečekaně skončí na stupních vítězů. I povětrnostní podmínky mohou vážně ovlivnit rozložení sil. Sázení na automobilové závody vyžaduje seriózní přípravu, důkladnou znalost specifik tohoto sportu a neustálé sledování zpráv. Bez toho bude obtížné dosáhnout dlouhodobého úspěchu.

Závěr

Lze tedy s jistotou říci, že sázení na automobilové závody otevírá hráčům širokou škálu možností, jak vydělat peníze. Vysoké kurzy, rozmanité trhy a herní strategie v kombinaci s velkolepou a nepředvídatelnou povahou tohoto sportu vytvářejí vzrušující koktejl plný vzrušení a vyhlídek na výhru. Zároveň jsou automobilové závody právem považovány za jednu z nejobtížnějších disciplín, na které lze sázet, a to kvůli obrovskému množství faktorů ovlivňujících výsledek soutěže. Hlavní je zaujmout zodpovědný přístup, poučit se z vlastních chyb a nikdy nezapomenout na vzrušení ze skutečných závodů. Koneckonců jen v takovém případě se sázení na motoristický sport stane skutečně zajímavým a výnosným koníčkem.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Josef Viták)
Sdílejte na:
Zavřít