Coulthard komentátorem BBC

Coulthard komentátorem BBC

S největší pravděpodobností se bývalý skotský závodník stane komentátorem Formule 1 britské televize BBC. Nahradí Jonathana Legarda, jež byl diváky často kritizován.

Již začátkem tohoto roku se v britských médiích šuškalo, že vedle Martina Brundla se do komentátorského křesla u britské televize BBC posadí Skot David Coulthard, bývalý závodník stájí McLaren či Red Bull. V letošní sezóně společně s Brundlem komentoval Formuli 1 na BBC Jonathan Legard, ovšem diváci u televizních obrazovek si stěžovali, že není dostatečně aktivní a podává zkreslené informaci. Sám Brundle se také nechal slyšet, že není se spoluprací svého kolegy spokojený.

Ačkoli oficiálně zatím nebylo nic potvrzeno, místo skotského pilota v komentátorském křesle je věcí hodně pravděpodobnou. Veřejnost má z dvou bývalých závodníků, jež budou komentovat Velké ceny pro BBC radost, nicméně odborníci si myslí, že pro prestižní společnost toto nebude dobrá vizitka. Podle nich by se totiž v komentátorském křesle měl vyskytovat alespoň jeden zkušený a školený novinář.

Martin Brundle ve Formuli 1 nikdy vítězství nezískal, ovšem devětkrát se postavil na stupně vítězů. Jeho nejlepším výsledkem byla stříbrná příčka ve Velké ceně Monaka roku 1994, kde Brundle závodil za tým McLaren. David Coulthard skončil se svou závodní kariérou v roce 2008, u týmu „Rudých býků“ jej pro další ročník nahradil úřadující šampión Sebastian Vettel. Ani skotský pilot ale nikdy mistrovský titul neslavil, nicméně patří mezi čtyři nejlepší jezdce, kteří kdy získali nejvyšší počet mistrovských bodů, v této statistice je navíc nejlepším Britem.

Sdílejte na:
Zavřít