Čou je otevřený tomu být rezervním jezdcem v příští sezóně

Čou je otevřený tomu být rezervním jezdcem v příští sezóně

Kuan-jü Čou stále hledá sedačku pro sezónu 2025. Stejně jako většina jezdců ze středu pole čeká, až si Carlos Sainz vybere svůj tým. Do té doby se Čou snaží o to, aby si vybudoval co nejlepší pozici. Vzhledem k velkému množství jezdců na trhu je Číňan otevřený dočasné roli rezervního jezdce.

Sauber již potvrdil příchod Nica Hülkenberga na sezónu 2025. Stále se však neví, kdo bude jeho týmovým kolegou.

Nic nenasvědčuje tomu, že by Kuan-jü Čou a Valtteri Bottas pokračovali v týmu Sauber, který se od roku 2026 stane Audi. Proto oba piloti zkoumají své možnosti na trhu s jezdci.

Čou byl v letošní sezóně spojován s různými týmy napříč celým závodním polem. Mezi týmy, s nimiž Číňan jednal, patří Alpine a Haas, ale nepatří mezi největší favority na zisk sedačky v těchto týmech. Očekává se, že všichni vyčkávají, dokud Carlos Sainz neoznámí, kam přechází. Proto musí být jezdec Sauberu otevřený všem možnostem, aby zůstal v kolotoči formule 1.

Když byl čínský pilot dotázán na možnost přijmout roli rezervního jezdce, byl této variantě otevřený. Zdůraznil však, že by tuto roli přijal pouze s příslibem zisku závodní sedačky pro nadcházející sezóny, protože spousta rezervních jezdců se už nedokáže vrátit zpět do formule 1 a toho se chce Čou vyvarovat.

„Myslím tím, že pokud k tomu dojde, je samozřejmě potřeba vidět, kam přesně celý projekt směřuje. Protože si myslím, že být rezervním jezdcem by bylo zajímavé, pokud by mi mohli slíbit, že pro nadcházející sezóny bude volné místo.“

„Myslím, že by to bylo ještě něco, co bych mohl vzít, ale jinak je třeba vidět, kam přesně chci samozřejmě směřovat. Protože já samozřejmě nechci být ten, kdo jednou takovou roli přijme, někteří jezdci se už nikdy nevrátí, což není případ, kterého bych chtěl být součástí.“

Pro Číňana stejně jako pro mnoho dalších jezdců budou následující měsíce klíčové, aby se udrželi v královně motorsportu. Jak se ukazuje na příkladu Carlose Sainze, tak dynamika na trhu s jezdci se velmi rychle mění, záleží na každém výkonu z každého závodu. Každý dobrý výsledek dokáže změnit vnímání týmů na jednotlivé jezdce, a to může být klíčem pro Čoua, aby si udržel místo ve formuli 1.

Sdílejte na:
Zavřít