Correa už není v umělém spánku, stav je však stále vážný

Correa už není v umělém spánku, stav je však stále vážný

Američan byl probuzen z umělého spánku, lékaři však stále podotýkají, že ve snaze zdárně dokončit operaci nohou se stále jedná o závod s časem.

Juan Manuel Correa již není v umělém spánku, ve kterém jej lékaři drželi po jeho vážné havárii v hlavním závodě Formule 2 v belgickém Spa-Francorchamps, při níž přišel o život jeho soupeř Anthoine Hubert.

Americký závodník byl po nehodě hospitalizován v Belgii, následně byl transportován do nemocnice v Londýně. Kvůli syndromu akutní dechové tísně jej pak lékaři uvedli do umělého spánku. Dýchací problémy přitom znemožňovaly pokračovat v operaci nohou, které si Correa při havárii vážně poranil.

Pilot českého týmu Sauber Junior Team je nyní při vědomí, ne však zcela probuzený. Jeho zdravotní stav byl překvalifikován z kritického na vážný.

„Priorita lékařů se nyní u Juana Manuela přesunula od plic ke zraněním nohou, která utrpěl více než před dvěma týdny a která nebyla řešena kvůli úvodní nouzové intervenci v den incidentu,“ uvádí se v posledním prohlášení.

„Lékaři bojují s časem, aby zvládli provést hlavní zákrok ve snaze minimalizovat riziko nevratných poranění jeho pravé dolní končetiny, nemohou však pokračovat, dokud plíce nebudou schopny vydržet zátěž dlouhé operace.“

Isaakyan náhradníkem pro zbytek sezóny

Týden po tragickém víkendu v Belgii závodil Sauber Junior Team pouze s jedním vozem, který pilotoval Correův týmový kolega Callum Ilott. Correův vůz byl na Monze přítomen, závodění se však nezúčastnil.

Pro zbývající dva víkendy v Soči a Abú Zabí však tým angažoval Matevose Isaakyana. 21-letý Rus je členem juniorského programu SMP Racing. Za sebou má starty v GP3, v roce 2017 obsadil celkové druhé místo ve World Series Formula V8 3.5 a v naposledy startoval s týmem SMP Racing v kategorii LMP1 v rámci FIA WEC.

Majitel týmu Sauber Junior, jenž je vedený organizací Charouz Racing System, Antonín Charouz řekl: „Jsme rádi, že můžeme Matevose přivítat v týmu pro jeho domácí závod Formule 2 v Rusku a také pro poslední podnik v Abú Zabí. V závodění s monoposty již prokázal svůj talent a my jsme nadšení, že jsme u jeho vstupu do Formule 2. Je to vždycky náročná situace, když jeden jezdec zaskakuje za jiného, my jsme ale připravení odvést maximum a zakončit sezónu pozitivně.“

Sdílejte na:
Zavřít