Cooper Avon novým dodavatelem pneumatik?

Cooper Avon novým dodavatelem pneumatik?

Coby velké překvapení se ukázal fakt, že společnost Cooper Avon se bude zajímat o dodávání pneumatik pro jednotlivé týmy Formule 1. Stáje ale více věří návratu Michelinu.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Po týdnech jednání s francouzskou společností Michelin vše nasvědčovalo tomu, že se tento dodavatel do královny motorismu po čtyřech letech opět vrátí, ovšem jak se zdá, nemá tato společnost nic jisté. Podle všeho totiž podala přihlášku do konkurzu o nového dodavatele pneumatik i nepříliš známá firma Cooper Avon.

Těžko říct, zda-li bude tento návrh vyhovovat všem stájím, protože právě týmy jsou hlavním aspektem toho, který dodavatel bude v nadcházejícím ročníku Formule 1 pneu dodávat. Zastupitelé všech stájí se totiž musí shodnout na jednom dodavateli, podle všeho se ale většina týmů přiklání k návratu francouzské společnosti Michelin, jež ve F1 nepůsobí od roku 2006, dříve se ale o dodávání pneumatik dělila s dalším dodavatelem značky Bridgestone. Ten se ale rozhodl po letošní sezóny Formuli 1 opustit.

Jméno nového dodavatele pneumatik by se mělo projednávat již počátkem evropské částí letošní sezóny, čili zhruba za měsíc. A k jaké variantě se přikláníte vy? Uvítali byste návrat francouzského Michelinu nebo dali prostor nové značce ve Formuli 1?

Sdílejte na:
Zavřít