Co bylo klíčem Ferrari k úspěchu ve sprintech?

Co bylo klíčem Ferrari k úspěchu ve sprintech?

Italská stáj Ferrari byla jedním z nejúspěšnějších týmů o závodních víkendech se sprintovým formátem. Oba piloti, Charles Leclerc a Carlos Sainz, získali celkem 43 bodů.

Enrico Cardile, šéf šasi Ferrari, věří, že modelace CDF je klíčovou silnou stránkou týmu, která umožňuje dosahovat úspěchů během sprintových víkendů

Carlos Sainz se umístil na třetí příčce v žebříčku s nejvíce získanými body během letošních šesti sprintů, jelikož celkem získal 22 bodů a jednou se umístil i na pódiu.

Jeho týmový kolega Charles Leclerc byl na tom podobně, akorát na svém kontě má dvě pódiové umístění, ale bodů získal trochu méně, a to 21.

Během sprintových víkendů mají týmy k dispozici malé množství tréninků a hned po jednohodinovém tréninku, je čeká kvalifikace na nedělní závod. V jaké podobě uvidíme tento formát v příští sezóně, není ještě jasné, ale diskutuje se o změnách.

„Jsem spokojen s úrovní korelace, které jsme dosáhli, ať už jde o CFD, větrný tunel nebo jízdní simulátor,“ řekl Enrico Cardile pro AMuS.

„Pomáhají nám také porozumět. Těžší je najít řešení vzniklých problémů. Pokud svému nástroji položíte správné otázky, dostanete správné odpovědi. Jelikož se jedná o laboratorní test, musíte testovat správné věci. Přesně takové, jaké se objevují ve skutečnosti.“

Ferrari dosáhlo během celé sezóny v průměru nejlepších výsledků ve sprintových víkendech, což Cardile přičítá jejich přípravě.

„O sprintovém víkendu máte na nastavení vozu pouze jednu hodinu. Jste mnohem více závislí na své přípravě, a to je výsledek vašich simulací. Uvědomujeme si, že v průměru podáváme lepší výkony o sprintových víkendech ve srovnání s ostatními týmy. To je jedna z našich silných stránek.“

Sdílejte na:
Zavřít