Cítím se jako vítěz! Pérez se raduje ze sedmého místa

Cítím se jako vítěz! Pérez se raduje ze sedmého místa

Domácí závodník Sergio Pérez během závodu zvedal fanoušky ze sedadel, v cíli mu pak patřilo skvělé sedmé místo. Bylo to pro mě jako vítězství, oznámil nadšeně po závodě.

Sergio Pérez do závodu odstartoval z jedenácté příčky, v závodě pak předvedl několik skvělých předjížděcích manévrů, díky kterým se dostal na body. V cíli závodu mu patřilo sedmé místo, před ním skončila jen šestice jezdců Mercedesu, Ferrari a Red Bullu.

„Je to pro nás jako vítězství,“ radoval se ze zisku 6 bodů Pérez. „Pro mě a pro tým je to dobrý den. Závod byl podle mě perfektní a chtěl bych celému týmu pogratulovat za tvrdě odvedenou práci.“

„Je to extra speciální pocit, získat doma body před všemi fanoušky, kteří nás po celý víkend tlačili kupředu.“

Pérez se na sedmé místo dostal po Ricciardově pit stopu. Australan se pak před domácího favorita pokoušel dostat v 61. kole v nájezdu do první zatáčky, ale probrzdil a zkrátil si trať, načež svou získanou pozici Pérezovi vrátil.

„Závod byl opravdu intenzivní,“ usmíval se Mexičan. „Zvláště bitva s Danielem na konci závodu, který měl čerstvé pneumatiky a vyvíjel na mě tlak. Musel jsem se opravdu soustředit a udržet tempo až do konce závodu.“

„S naším výkonem jsem spokojený; body, které jsme dnes získali, budou pro pohár konstruktérů klíčové.“

Klíčové opravdu budou, po Mexiku se Racing Point bodově vyrovnal s šestým Toro Rosso, oba týmy mají na kontě 64 bodů. Reálné je ale i páté místo, které aktuálně drží tovární Renault se 73 body.

Sdílejte na:
Zavřít