Christian Horner ještě neví, kdo bude v Red Bullu jednička

Christian Horner ještě neví, kdo bude v Red Bullu jednička

Šéf Red Bullu Christian Horner odpověděl na dotazy, kdo bude tuto sezónu týmová jednička. Max Verstappen vyhrál dva šampionáty za sebou, a i letos zatím vede v šampionátu. Tlačí na něho ale týmový kolega Sergio Pérez.

Odbornice Naomi Schiff ze Sky Sports F1 prohlásila před Velkou cenou Austrálie, že by Red Bull měl nechat své jezdce závodit a neprotěžovat Verstappena.

Po silném začátku sezóny skončil Sergio Pérez v Austrálii pátý a k tomu získal bod za nejrychlejší kolo, čímž znovu ukázal, že je schopný bojovat s Verstappenem o titul mistra. Horner prohlásil, že je na jezdcích, ať ukážou, co umí, a že v týmu momentálně není jasná jednička.

„Max (Verstappen – pozn. red.) a Checo (Pérez – pozn. red.) mají stejné auto, je na nich, co s ním udělají na trati,“ řekl Horner pro Sky Sports Italia.

Šéf Red Bullu dále uvedl, že to, co udělají ostatní týmy a jezdci, bude mít vliv, jak se jeho tým zachová ke svým jezdcům v průběhu sezóny.

Hornera nikdy neomrzí vyhrávat

Red Bull zatím vyhrál všechny tři závody sezóny a v prvních dvou získal dvojité pódium.

Pérez skončil v Austrálii během kvalifikace v kačírku, a i když startoval z boxové uličky, probojoval se až na páté místo. Verstappen dojel první.

„Nepodceňujme Ferrari, které určitě zareaguje, objeví se i Mercedes a Aston Martin, kteří mají výborné auto. Není vše jen o jezdcích,“ pokračoval.

Red Bull vede o 58 bodů v poháru konstruktérů, ale ani to není dost pro šéfa rakouské stáje.

„Vyhrávání mě nikdy neomrzí. Pokud zase získáme dvojité pódium, budu jen rád, že oba naše monoposty dokončily závody. Samozřejmě, že vždy je důležitá spolehlivost, hlavně na začátku sezóny. Po Džiddě jsme museli všechno ověřit (Red Bull měl technické problémy během závodu – pozn. red.),“ dodal Christian Horner.

Sdílejte na:
Zavřít