Charouzův Sargeant v prototypech: Pole position v Rakousku

Charouzův Sargeant v prototypech: Pole position v Rakousku

Pilot formule 3 Charouz Racing Systemu, Američan Logan Sargeant, bude tento víkend debutovat ve sportovních prototypech a svůj nástup do ELMS patřičně okořenil nejrychlejším časem dnešní kvalifikace.

Po povedené premiéře sezóny 2021 před měsícem v Barceloně nastoupí vzkvétající šampionát European Le Mans Series (ELMS) v neděli do své druhé čtyř hodinovky roku na Red Bull Ringu.

V kvalifikaci co do počtu senzačně silného pole (16 prototypů LMP2, k tomu 16 prototypů LMP3 a 9 vozů GT) se v sobotu prosadil překvapivě debutant Logan Sargeant. Smluvní pilot Charouz Racing Systemu ve FIA F3 dostal příležitost zaskakovat ve stáji Racing Team Turkey a v jeho Orece Gibson ihned dokázal potvrdit svůj talent nejrychlejším časem před domácím Ferdinandem Habsburgem (Algarve Oreca) a Nicolasem Jaminem (United Autosports Oreca).

Prototypy typu Le Mans se do Rakouska vracejí po dvouleté přestávce a závod se bohužel bude konat bez publika. Slibný průběh čtyt hodinového vytrvalostního podniku ovšem slibuje předpověď počasí: celou neděli má pršet…

Cesta k vítězství v neděli od 11:00h jistě povede – bez ohledu na postavení na startu – přes vítěze prvního závodu sezóny, hvězdný  belgický tým WRT, v obsazení Robert Kubica – Lous Deletraz – Yifei Ye. Vedle polského vítěze Grand Prix Kanady lze v LMES slavit shledání i s dalšími bývalými hvězdami F1 a monopostů: Roberto Merhi a Nyck de Vries startují za ruskou organizaci G-Drive, Will Stevens za tým Oliviera Panise. domácí René Binder za francouzskou equipu Duqueine a jezdec Indy500 Ben Hanley pojede za americkou stáj Dragonspeed.

Výsledek kvalifikace ELMS na Red Bull Ringu:

  1. Sargeant/Youluc/Eastwood, Racing Team Turkey-Oreca-Gibson
  2. Habsburg/Bradley/Menchaca, Algarve-Oreca-Gibson
  3. Jamin/Maldonado/van Uitert, United-Autosports-Oreca-Gibson
  4. Merhi/Andrare/Faib, G-Drive-Aurus-Gibson
  5. Deletraz/Kubica/Ye, WRT-Oreca-Gibson
  6. Chatin/Pilet/Lafargue, Idec-Oreca-Gibson

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít