Charles Leclerc si chválí zlepšení Ferrari

Charles Leclerc si chválí zlepšení Ferrari

Charles Leclerc si chválí neustálý pokrok Ferrari a myslí si, že je týmem, který se za posledních šest měsíců zlepšil nejvíce. Také popsal, že problémy během závodu měl se začátkem stintu na nových pneumatikách a maximální rychlostí na rovinkách.

Po třetím místě Carlose Sainze v Bahrajnu zopakovalo Ferrari stejný výsledek s Charlesem Leclercem i v Saúdské Arábii. Výkon ukázal, že Ferrari je týmem, který se Red Bullu dokáže nejvíce přiblížit. Problém má však stále s maximální rychlostí a Leclerc si myslí, že příčinou může být to, jak je nastavené zadní křídlo.

„Dobře si pamatuju výjezd z druhé zatáčky, kde jsem doufal, že mi Checo (Sergio Pérez – pozn. red.) nechá prostor a on mi ho nechal, takže jsem si udržel druhé místo,“ vzpomíná monacký pilot na závod. „Potom už si nevzpomínám, myslím, že to bylo čisté předjetí a nebylo tam mnoho, co bych mohl udělat, ale dnes jsem měl problémy bránit se a také útočit. Myslím, že oproti ostatním jsme byli o něco pomalejší, co se týče maximální rychlosti, což je něco, co jsme zamýšleli, ale teď se na to budeme muset zpětně podívat a zjistit, jestli to bylo správné rozhodnutí.“

Po nehodě Lance Strolla v sedmém kole vyjel na trať safety car, po kterém Red Bully, Leclerc, George Russell a Oscar Piastri provedli svůj jediný pitstop. Lando Norris a Lewis Hamilton zůstali na trati a ukázalo se, že i přes sjeté pneumatiky měli ostatní potíže je předjet. Leclerc vysvětlil, že problémem bylo zahřát po restartu nejtvrdší směs pneumatik.

Dnes jsme maximalizovali vše. Na začátku stintů jsme měli pořád problémy, ať už to byl začátek na středně tvrdé nebo začátek na tvrdé, měli jsme problém je dostat do provozního okna. Ke konci stintu jsme na střední směsi byli celkem dobří, což jsme na tvrdé směsi nebyli. A na konci, když jsme to zjistili, už bylo pozdě na to získat, co jsme ztratili na začátku s těmi souboji. Celkově to byl dobrý závod.“

Myslím, že děláme malé krůčky správným směrem. Když se ohlédnu zpět na posledních šest, sedm měsíců, jsme týmem, který se zlepšil nejvíce a pomalu doháníme ztrátu. Je stále velká, ale jestli budeme i nadále takto pracovat, tak je jen otázkou času, než dostaneme Red Bull pod větší tlak,“ uzavřel Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít