Charles Leclerc podepsal prodloužení smlouvy s Ferrari

Charles Leclerc podepsal prodloužení smlouvy s Ferrari

Ferrari oznámilo prodloužení smlouvy s Charlesem Leclercem. Italský tým zůstává hlavně u podpory monackého pilota, který s týmem i nadále zůstane. Otázkou ale zůstává, na kolik let Monačan podepsal u svého oblíbeného červeného týmu.

Zvěsti o nově chystané smlouvě Charlese Leclerca s Ferrari se objevily již o letní přestávce. On i šéf italského týmu Frédéric Vasseur tehdy několikrát zvěsti vyvrátili. Jednání pokračovala po skončení sezóny a Ferrari nyní oznámilo, že Monačan u týmu zůstane i nadále.

Šestadvacetiletý monacký pilot v minulosti zmiňoval, že s legendárním týmem má specifický vztah a udělá cokoliv, aby jej dotáhl zpět na vrchol. Ferrari Charlese Leclerca finančně podporovalo už v dětství a on sám chtěl v červené barvě vítězit. Jeho plány se od té doby nezměnily a nyní chce s italským týmem dosáhnout titulu mistra světa.

Svoji první sezónu ve formuli 1 odjel v roce 2018 za tým Sauber a tehdejšího týmového kolegu Marcuse Ericssona několikrát předčil. Ferrari oznámilo, že s ním na sezónu 2019 podepsalo původně roční smlouvu. Brzy ale italský tým naznačil, že jeho smlouva bude trvat alespoň do roku 2022. Po jeho velmi úspěšné sezóně v červené kombinéze podepsal smlouvu až do konce roku 2024. 

Informace o prodloužení smlouvy se objevily o letní přestávce. Tehdy se spekulovalo, že Charles Leclerc podepsal novou smlouvu již v červnu, a to na dva roky s možností uplatnění opce do konce roku 2029. Ferrari dnes pouze oznámilo prodloužení jeho smlouvy. Není zatím známo o kolik let se jedná. 

„Jsem velmi potěšen, že na sobě budu nosit červenou kombinézu Ferrari ještě několik dalších sezón,“ z prohlášení samotného Monačana je patrné, že podepsal na více let.

Podrobnosti připravujeme.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Helena Chovancová)
Sdílejte na:
Zavřít