Charles Leclerc nezná důvody svého vypadnutí v Q1

Charles Leclerc nezná důvody svého vypadnutí v Q1

Charles Leclerc říká, že nemá odpověď na to, co mohlo způsobit problémy s jeho vozem Ferrari, který mu vynesl devatenácté místo v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Španělska. Jeho týmový kolega Carlos Sainz bude zítra startovat z druhého místa.

Poté, co se Monačanovi nedařilo zajet solidní kvalifikační kolo, svému týmu do vysílačky hlásil problém se zadními pneumatikami. Charles Leclerc byl pod tlakem, aby si v posledních sekundách Q1 zajistil místo v Q2, ale nezvládl to lépe než na devatenácté místo. Problémy měl hlavně v levotočivých zatáčkách. Jeho týmový kolega Carlos Sainz do Q2 dokázal postoupit se čtvrtým nejlepším časem.

„Nemám odpověď. Zatím mohu říct jen to, že levotočivé zatáčky byly neovladatelné. V pravých zatáčkách byl ten pocit velmi podobný dnešnímu ránu, ale v levých je prostě něco divného, co musíme analyzovat a pochopit, protože to bylo hodně daleko od toho, co jsem očekával,“ řekl.

Pilot Ferrari si zpočátku myslel, že má problém s pneumatikami, ale problém přetrvával i s druhou sadou pneumatik, což ho zmátlo, jelikož v sobotním třetím tréninku neměl žádné problémy.

„Myslel jsem, že to byly pneumatiky z první sady, ale pak jsme šli do druhé sady pneumatik a ten pocit byl úplně stejný. V levých zatáčkách jsem prostě neměl přilnavost, takže vůz dobře zkontrolujeme a byl bych velmi překvapený, kdyby s ním bylo vše v pořádku. I v ošemetných podmínkách dnešního rána jsem se v něm cítil opravdu dobře, takže tam něco nesedí.“

Zatímco Španěl Carlos Sainz před nadšeným domácím davem získal druhé místo za Maxem Verstappenem, Charles Leclerc odhalil, že kvůli podivnému chování jeho vozu, málem havaroval.

„Měl jsem mnoho momentů, a dokonce i během vyvěšení červené vlajky jsem málem havaroval a skončil jsem ve štěrku v levotočivé zatáčce. Bylo to velmi zvláštní chování, takže vůz musíme zkontrolovat.“

Sdílejte na:
Zavřít