Charles Leclerc: Musíme porozumět vlastnímu výkonu

Charles Leclerc: Musíme porozumět vlastnímu výkonu

Charlesovi Leclercovi se opět nepodařilo proměnit start z pole position ve vítězství a prodloužil tak svůj nešťastný rekord. I přes vylepšení se stále obává, že Ferrari nerozumí tomu, proč nemají výkon.

Není pochyb o tom, že pětadvacetiletý Monačan měl ve Spa skvělý víkend, když se v závodě umístil na třetím místě. Skončit za oběma vozy Red Bullu je v této sezóně výsledek, ve který doufá každý tým formule 1. Max Verstappen se sice do nedělního závodu kvalifikoval z pole position, ale kvůli penalizaci pěti míst na startovním roštu se propadl na P6. Charles Leclerc skončil v kvalifikaci jako druhý nejrychlejší a mohl tak odstartovat z pole position.

Velkou cenu Belgie vyhrál opět Max Verstappen a druhý skončil jeho týmový kolega Sergio Pérez. Pro Charlese Leclerca je to již podeváté v řade, kdy se mu nepodařilo proměnit start z pole position ve vítězství v závodě. Přiznal, že Ferrari je velmi daleko od toho, co pro současnou sezónu očekávali a že tým potřebuje pochopit, co přesně je špatně. Poté, co tým i pilot v sezóně 2022 zaznamenali výsledky na P2, doufali, že v této sezóně se dostanou o krok dál.

„Nešlo to dobře,“ řekl, když byl požádán o shrnutí první poloviny sezóny. „Před prvním závodem bylo cílem udělat o krok lepší výsledek ve srovnání s loňskou sezónou, což bylo vyhrát mistrovství světa. Pokud se podíváme na první polovinu roku, jsme velmi daleko od toho, co jsme si slíbili. Takže na druhou stranu, jakmile jsme vše pochopili, znovu jsme to nastavili a od týmu přišla neuvěřitelná reakce. Přinesli vylepšení, někdy i o měsíc a půl dříve, a to vyžaduje od všech v Maranellu velké úsilí. A to, jak jsme viděli, nám pomohlo dosáhnout skvělých výsledků.“

Přesto se Charles Leclerc obává, že Ferrari možná skutečně nerozumí tomu, proč dosahuje takových výkonů, jakých nyní dosahuje, a připouští, že je třeba udělat více práce, aby všemu porozuměli. „Myslím, že se stále musíme snažit chápat, protože když se vrátím o krok zpět v posledních dvou závodech, myslím, že jsme očekávali, že v Budapešti budeme mnohem konkurenceschopnější než na trati jako ve Spa, a nakonec je to naopak. Takže to jsou věci, na které se musíme podívat, protože možná jsme na trati, jako je v Budapešti, neoptimalizovali balík a možná jsme udělali něco, co bylo překvapivě dobré na trati jako ve Spa.“

Třetí místo ve Spa je pro mladého pilota třetím pódiovým umístěním v této sezóně. Momentálně je v Poháru jezdců na pátém místě, zatímco Ferrari je v Poháru konstruktérů čtvrté.

Sdílejte na:
Zavřít