Charles Leclerc: Ferrari je „příliš daleko“

Charles Leclerc: Ferrari je „příliš daleko“

Velká cena v uličkách Monte Carla nepřinesla do týmu Ferrari moc pozitivních myšlenek. Charles Leclerc připouští, že italský tým nyní zaostává „příliš daleko“ od ostatních týmů.

Ferrari přijelo do Monaka s nadějí lepšího výsledku, než se kterým odjeli z Miami. Také očekávali, že jejich vůz SF-23 bude více konkurenceschopnější v pomalých a ostrých zatáčkách na okruhu v Monte Carlu.

Přesto, že se Leclerc kvalifikoval na třetím místě, jen se ztrátou desetiny na čas pole position Verstappena, Monačan byl po konci kvalifikace penalizován za blokování Landa Norrise v Q3 a do závodu odstartoval až z šestého místa.

I když se závod v závěru zdramatizoval, díky přicházejícímu dešti, ani tak se Leclerc nedokázal posunout vpřed.

Na otázku, zda jeho vyhlídky na slušný závod byly zničeny penalizací, Leclerc odpověděl: „Ano, přesně tak. Po penalizaci, o tři místa dolů na startovním roštu, start z šestého místa, nebylo toho moc, co jsem mohl udělat.“

„Tempo dneska nebylo dobré. Tedy, bylo to vlastně docela dobré na tvrdé sadě. Na slikách to bylo dobré, ale tady se nedá nic dělat. Byla to v podstatě vyčkávací hra a pak, když jsme začali tlačit a pneumatiky trochu odešly.“

Ferrari se rozhodlo vsadit na chaos, způsobený deštěm, který by přinesl Safety car nebo úplné pozastavení závodu. Ovšem díky této špatné „strategii“ Leclerc, i jeho týmový kolega Carlos Sainz, ztratili pozice, když zajeli do boxu o kolo déle než piloti okolo nich.

Leclerc nedokázal stáhnout George Russella, který obdržel penalizaci pěti sekund, jelikož Ferrari velmi bojovalo s podmínkami na trari.

Závod dokončil Leclerc na šestém místě a Sainz na osmém. Oba tak byli poraženi Fernandem Alonsem v Aston Martinu, porazily je oba vozy Mercedesu, či dokonce Esteban Ocon, který bral třetí místo.

„Nejsme šťastní s tím, kde jsme,“ dodal Leclerc. „Máme hodně práce, abychom obnovili výkon, protože zatím jsme příliš daleko.“

Ferrari nyní v poháru konstruktérů drží čtvrtou příčku a na třetí Mercedes ztrácí 29 bodů. Ani v poháru jezdců to není velká sláva. Sainz a Leclerc drží prozatímní šestou a sedmou pozici.

Sdílejte na:
Zavřít