Charles Leclerc deklasoval ve Spa konkurenci

Pole position získal Charles Leclerc, druhý nejrychlejší byl jeho týmový kolega Sebastian Vettel a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Kvalifikaci ovlivnily červené vlajky po technických problémech Kubici a Giovinazziho.

Počasí na okruhu Spa – teplota tratě 41,5°C a teplota vzduchu 28.6°C.

Deset minut před začátkem kvalifikace mechanici Mercedesu pracovali na monopostu Lewise Hamiltona, který boural ve třetím tréninku.

Na okruhu měl obrovskou podporu od fanoušků Max Verstappen.

První na trati byl George Russell.

Třináct minut před koncem první části kvalifikace zavlály červené vlajky! Robertu Kubicovi odešel motor. Po zastavení vyšlehly plameny ze zadní části Williamsu.

Pozastavení kvalifikace přišlo vhod Mercedesu, protože mechanici stále pracovali v garáži na voze Lewise Hamiltona.

Po zhruba deseti minutách byla kvalifikace obnovena.

Na trať vyjel i Lewis Hamilton.

Max Verstappen hlásil problém s motorem.

Další červené vlajky! 43 sekund před koncem odešel motor Ferrari na voze Antonia Giovinazziho.

V první části kvalifikace vypadli jezdci: Pierre Gasly, Carlos Sainz, Daniil Kvjat, George Russell a Robert Kubica.

Druhá část kvalifikace byla zpožděna kvůli odtahu Alfy Romeo.

Renault měl nejrychlejší maximální rychlost.

Ve druhé části kvalifikace skončili: Romain Grosjean, Lando Norris, Lance Stroll, Alexander Albon, Antonio Giovinazzi.

Ve třetí části kvalifikace měli problémy jezdci Mercedesu, kteří si stěžovali na provoz na trati.

Po prvních pokusech bylo pořadí: Leclerc, Hamilton, Vettel, Bottas, Verstappen, Ricciardo.

Nejrychlejším mužem kvalifikace byl Charles Leclerc, který zajel čas 1:42.519. Druhý Sebastian Vettel zaostal o 748 tisícin sekundy a po svém posledním kole si stěžoval na provoz na trati. Třetí Lewis Hamilton ztratil 763 tisícin sekundy.

Čtvrtý byl Valtteri Bottas. Pátý nejrychlejší čas zajel Max Verstappen. Na šestém a sedmém místě se umístili jezdci Renaultu (propadnou se na startu o pět míst). Osmou pozici vybojoval Kimi Räikkönen. První desítku uzavřeli Sergio Pérez a Kevin Magnussen.